Славия победи Дунав с 2:0. "Белите" вкараха два гола в средата на второто полувреме, с което изковаха успеха. Валентин Железов свири дузпа за високо вдигнат крак. Галин Иванов реализира хладнокръвно. Славчо Шоколаров удвои с прекрасен далечен удар.

Славия - Дунав 2:0, Славчо Шоколаров удвои с удар отдалече

Двата отбора винаги предлагат зрелищни и непредвидими мачове

Първото полувреме премина при лежерно темпо, дължащо се на топлото време. Гостите бяха подготвени много добре тактически и контраатакуваха опасно отдясно.

Домакините владееха повече топката, но разчитаха повече на центрирания. Гостите няколко пъти изпаднаха в паника, но нямаше кой да нансе завършващ удар.

Дунав получи дузпа в 25-та минута след игра с ръка на Андреа Христов след удар отблизо на Глаузио. Никой не протестира. Бившият играч на Славия Божидар Васев подходи несериозно и "майсторът на дузпите" Георги Петков спаси с крака слабия удар.

Пропускът не промени нищо на терена. Славистите опитаха няколко далечни удара, но те не застрашиха концентрирания Филип Димитров.

Снимка 373765

Гостите бяха по-активни в първите минути след почивката. Влезлият като резерва Ндиайе поиска дузпа, след като остана сам срещу Петков. Нападателят реши да прескача вратаря и сам избегна контакта.

В ответната атака Железов отсъди дузпа за високо вдигнат крак от Божидар Васев до главата на Галин Иванов, който може би беше в засада. Иванов изпълни хладникръвно, като хвърли вратаря преди удара. Това стана в 63-та минута.

Четири минути по-късно Слвчо Шоколаров вкара страхотен гол с удар извън наказателното поле и съкруши гостите.

Играта се отвори много и двата отбора поискаха по една дузпа, но Железов реши, че повече не му се занимава с наказателни удар.

Славия спечели закономерно, но това стана по особен начин. Българските съдии показват, че не остават зад европейските си колеги.