Отборът на Славия записа трета поредна победа в "А" група. В първи мач от 8-ия кръг, "белите" се наложиха с 1:0 над Миньор (Перник). Единствения гол в срещата реализира Гонзалес в 58-ата минута. Страхотен мач за столичани направи френският страж Мболи, който на няколко пъти се намеси сигурно. Поражението пък бе трето подред за Миньор.

Двата отбора си размениха по едно отлично голово положение за първата част. Гостите от Перник първи застрашиха противниковата врата. В 14-ата минута след отлична бърза атака топката стигна до Римен Трифонов, чийто силен удар от границата на наказателното поле бе с мъка избит от Мболи. В 32-ата минута близо до гола бе и Тодор Колев. Нападателят на Славия изпълни прецизно свободен удар от повече от 20 метра, но Иво Иванов се намеси авторитетно и предотврати сигурен гол във вратата си. До края на първата част срещата бе сравнително равностойна, като двата отбора водеха битка в центъра на терена.

Момчетата на Тони Велков започнаха по-навито втората част и в 50-ата минута отново затрудниха максимално Мболи. Хазуров премина на скорост през няколко защитници на Славия и подаде към Янкович, който от няколко метра стреля силно по земя. Френският страж на "белите" обаче отново показа завиден рефлекс и запази вратата си суха.

Така се стигна до 58-ата минута, когато домакините откриха резултата чрез испанеца Дидак Гонзалес. След разбъркване в наказателното поле, нисичкият полузащитник отправи удар, топката се отби в страничната греда, след което се оплете в мрежата на Иванов - 1:0 за Славия.

След като се оказаха догонващи в резултата перничани наложиха натиск и на няколко пъти бяха близо до изравнителен гол. Ударите на Петров, Янкович и Николов обаче така и не успяха да матират направилия страхотен мач страж на Славия Мболи. В следващия кръг Славия гостува на Литекс, а Миньор приема Локомотив (София).

СЛАВИЯ - МИНЬОР 1:0
1:0 Гонзалес (58')