Славия постигна едва осмата си победа в Първа професионална лига, след като се наложи над госта си Локомотив (Горна Оряховица).

Столичани спечелиха мача с 3:1, като определено бяха по-добрият отбор на терена.

Точни в тяхна полза бяха Димитров, Васев и Сердеров. Първият се разписа от 11-метров наказателен удар.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Славия - Локомотив (Горна Оряховица)

НА ЖИВО: Славия - Локомотив (ГО)

Кушев остава в щаба дори и при оставка на Фугата

Първите 45 минути от двубоя преминаха при подчертано надмощие на Славия. "Белите" не спираха да изпитват възможностите на защитниците на съперника, както и на вратаря на тима.

Особено впечатляващо бе взаимодействието между Минчев и Сердеров, които притесниха бранителите на Локомотив в поне 5 отделни случая.

Именно Сердеров можеше да открие на два пъти резултата, още на доста ранен етап от двубоя, но късметът не беше на негова страна.

Снимка 283854

Васев пък бе човекът в "белите" редици, който непрестанно опитваше нестандартни, любопитни изпълнения, като стреля със странична ножица, а малко по-късно пробва и ефектен плонж.

Гол все така не падаше, а с наближаването на почивката Локомотив съвсем се "окопа" в половината си.

Само в рамките на няколко минути обаче Муса извърши две поредни, ненужни нарушения, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

В самия край на полувремето Димитров бе повален в наказателното поле и реферът Алексов посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби потърпевшият състезател на столичани, който даде преднина на отбора си.

Локо не показа нито самочувствие, нито възможности, нито желание за достигане до нещо интересно през първото полувреме от сблъсъка.

Втората част бе почти пълно копие на първата, като "белите" продължиха да си правят каквото поискат на терена, а гостите не отговаряха дори с опити за далечни изстрели.

Снимка 283856

След 58 минути игра Сердер Сердеров почти напълно прекрати интригата в мача, с гол за 2:0.

Все пак, 8 минути по-късно, Фунду бе точен за 2:1, връщайки напрежението в "белите" редици. Крайното 3:1 оформи Васев, в последните мигове на двубоя.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и софиянци стигнаха до важен, в частност и за своя треньор, успех. Владимир Иванов е опрян до стената на "Овча купел". Наставникът нареди три поредни загуби, преди мачас днес, в които тимът допусна 10 гола и не вкара нито един.

С тези три точки Фугата все пак си гарантира малко спокойствие.