Славия записа убедителна победа над Локо (Пд) в последния мач от 19-ия кръг на „А" група. „Белите" се наложиха с 3:0 над „смърфовете" на „Овча Купел". С днешния успех, тимът на Владимир Иванов се изкачи на 5-ото място, докато пловдивчани запазиха седмата си позиция. Днешната среща бе интересна само в отделни епизоди на мача.

По-любопитното се случи в самия край на първата част, когато паднаха първите два гола, а голямата звезда на гостите - Мартин Камбуров бе изгонен. В герой за Славия се превърна Дуде Ндонгала, който вкара две от попаденията.

В 43-ата минута Антон Карачанаков изведе много добре Ндонгала, който откри от близка дистанция за 1:0. В добавеното време на първата част „белите" получиха право да изпълнят дузпа след като Крумов игра с ръка в наказателното поле. Зад бялата точка застана Мансе, който направи 2:0. Секунди по-късно при изпълнението на Локо на  начален удар, Мартин Камбуров умишлено или не нацели съдията с топката. Реферът Георги Димитров мигновено му показа директен червен картон.

В 78-ата минута резултатът стана 3:0 след като Ндонгала напредна по лявото крило, преодоля двама бранители и стреля диагонално за 3:0.