Славия записа изразителна победа с 4:0 в мача си срещу Монтана от 20-ия кръг на "А" група. Два гола за столичани отбеляза бразилецът Жуниьо, а по веднъж се разписаха Тодор Колев и Галин Иванов. Благодарение на успеха момчетата на Вили Вуцов събраха 32 точки, колкото има шестият в класирането Черно море. Монтана остава в долната част на таблицата с 22 точки.

Мачът в "Овча купел" започна сравнително равностойно, като в началните минути домакините от Славия наложиха лек териториален натиск. Отбраната на Монтана обаче действаше безупречно и на практика не допусна голова опасност.

Така бе до 24-ата минута, когато столичани получиха дузпа. Яшар отправи удар с глава, топката срещна ръка на футболист на Монтана и главният съдия на момента показа бялата точка. Голмайсторът на Славия Жуниньо се нагърби с отговорността и не сбърка, пращайки Христо Иванов в противоположния ъгъл - 1:0 за Славия.

Голът допълнително мотивира играчите на Вили Вуцов, които до края на полувремето спокойно можеха да удвоят аванса си. В 35-ата минута Попара бе изведен сам срещу Иванов, но от няколко метра стреля право в тялото на стража.

В първите минути на втората част играта често бе спирана заради многобройни нарушения. Все пак в самия край на мача Славия реши всичко. В 77-ата минута влезлият като резерва Тодор Колев направи резултата 2:0, разписвайки се с удар от няколко метра. С основна заслуга за гола бе защитникът Дяков, който осъществи поредния си пробив по десния фланг.

8 минути преди края на мача Жуниньо направи резултата 3:0. Бразилецът бе изведен сам срещу стража на Монтана и с техничен удар прехвърли Иванов. Крайното 4:0 оформи Галин Иванов в 89-ата минута.

В следващия кръг Славия гостува на Сливен, а Монтана приема Локо (Сф).