Отборът на Славия постигна втората си победа от началото на сезона, побеждавайки с 2:1 Сливен на собствения си стадион в "Овча купел", в мач от шестия кръг на „А" група.

Тимът на Вили Вуцов изкова успеха през първото полувреме на срещата, а през втората част момчетата му успяха да задържат преднината си.

С основен принос за успеха бяха нападателите на „белите" Жуниор и Тодор Колев. Още в 9-ата минута те разиграха и в удобна позиция се озова бразилецът, който с елегантен удар прехвърли вратаря Георгиев.

В 29-ата минута главният съдия Николай Йорданов отмени гол на Борислав Стойчев, който се е намирал в положение на засада. В тези минути отборът на Сливен опита няколко много опасни слизания към Мболи.

Все пак в 42-ата минута Тодор Колев реши изхода на мача. Той се възползва от добро центриране на Галин Иванов от фланга и засече топката във вратата.

През втората част гостите направиха всичко възможно да изравнят. Тон за това даде Деян Христов, който с глава върна едно попадение в 59-ата минута, но силите на гостуващия тим стигнаха само за толкова. С основна вина да не успеят е таранът Явор Въндев, който в заключителните минути направи непростим пропуск от малкото наказателно поле.

СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 26.Мболи, 21.Дяков, 20.Димитров, 5.Кавдански, 35.Петков, 33.Г.Иванов, 27.Попара, 10.Николов (77', 28. Дубала), 6.Дюлгеров, 19.Жуниор и 9.Колев.

СЛИВЕН: 1.Георгиев, 24.Филипов, 16.Ковачев, 28.Стойчев, 23.Янев, 22.Стоянов, 15.Тонев  (46', 19. Игнатов), 27.Ямуков, 14.Христов, 10.Илиев  (51', 3. Киков), 18.Въндев