Славия победи Пирин (Гоце Делчев)  в мач от 7-ия кръг на „А" група.

„Белите" се наложиха с 3:0 на „Овча купел", помрачавайки дебюта на Костадин Ангелов, начело на „неврокопчани". Над всички в тази среща беше нападателят на столичани Атанас Курдов, който вкара две от попаденията и изработи третото.

Срещата започна с натиск на домакините. В 7-ата минута Курдов не успя да засече добро центриране на Радослав Димитров, пропускайки много добро положение. До края на полувремето липсваха голови положения и пред двете врати.

Втората част бе по-динамична. В 51-ата минута Милен Василев центрира, а Газиев сбърка и позволи топката да попадне в Курдов, който от около 2 метра не сбърка за 1:0. Четири минути по-късно нападателят можеше да удвои, но негов удар срещна гредата. Отново той получи майсторски пас от Галин Иванов, но стреля в аут.

Курдов все пак се разписа отново. В 85-ата минута Невес пусна успореден пас за Курдов, който от 10-12 метра направи 2:0. Минута преди края на редовното време отново Курдов бе главното действащо лице на терена след като изработи дузпа за „белите". Зад бялата точка застана Галин Иванов, който не сгреши за 3:0.

След този мач Славия е на 8-ото място в подреждането, а Пирин продължава със серията от загуби, заемайки 14-ото място с едва 1 точка.