Славия се върна към победите в Първа лига. "Белите" победиха с 2:1 Септември като гост в столичното дерби от 25-ия кръг на първенството. Цветелин Чунчуков (9-дузпа) и Дарко Тасевски (68) вкараха по един гол в двете полувремена, а за символичните домакини се разписа Кристофър Мандиангу (56).

Възпитаниците на Златомир Загорчич записаха трети успех в последните си 4 мача и със 33 точки заемат осма позиция. Септември е 12-и с 21 пункта.

Септември - Славия 1:2

Септември - Славия 1:2, развитие на мача по минути

Двата тима ще се връщат към победите

През първото полувреме Славия бе по-активният отбор на терена и създаде няколко възможности за гол. В 3-ата минута удар на Дарко Тасевски извън наказателното поле не намери очертанията на вратата.

Шест минути по-късно "белите" откриха резултата. Ради Кирилов нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Георги Стоичков. Георги Кабаков отсъди дузпа, която Цветелин Чунчуков превърна в гол.

Снимка 411348

След половин час игра Стефан Ашковски получи на десния фланг, навлезе навътре и опита удар, който Янко Георгиев успя да избие. В 39-ата минута "белите" организираха отлична контраатака. Топката стигна до Кирилов отляво, крилото преодоля защитник, но стреля неточно от удобна позиция.

В края на полувремето Ашковски пропусна отлична възможност да удвои преднината на Славия. Македонецът не успя да се възползва от грешка на Александру Бенга в наказателното поле и прати топката покрай опразнената врата на символичните домакини.

Снимка 411359

Втората част започна с по-активни действия на Септември. В 57-ата минута Кристофър Мандиангу изравни резултата. Нападателят се възползва от грешка на Георги Георгиев, който не успя да улови топката след центриране на Георги Русев, и го прехвърли за 1:1.

След час игра Русев преодоля Шоколаров отляво и подаде към Димитър Костадинов. Халфът от точката на дузпата пропусна да направи обрат за своя отбор, стреляйки покрай вратата.

В 68-ата минута Славия отново излезе напред в резултата. Ради Кирилов проби отляво и подаде към Дарко Тасевски в наказателното поле. Македонецът се пребори с Дарко Глишик и със силен удар от няколко метра не остави шансове на Георгиев за 1:2.

Снимка 411363

До края на мача Септември опита да стигне до изравнителен гол. Най-добрата възможност пред домакините се откри дълбоко в добавеното време. Тогава Асен Чандъров се справи с отбраната на "белите" и от близка дистанция нанесе силен удар, който Георгиев с отлична намеса изби в корнер.