Славия победи с 2:1 Родопа в слаб мач, който се игра пред малко публика в Смолян.

През първото полувреме домакините пропуснаха няколко голови положения от изгодни позиции. Десет минути след подновяването на играта Родопа поведе с гол на Иван Танчовски - 1:0.

Попадението предизвика активизиране на нападението на Славия. Последваха серия от пропуснати положения и пред двете врати. Даниел Пеев от Родопа се размина с две възможности за увеличаване на преднината, пропилявайки ситуации при оголена защита на Славия.

Гостите изравниха резултата в 83-ата минута с попадение на Тодор Колев директно от пряк свободен удар. В 85-ата минута Славия си осигури победата с втори гол, отбелязан от Мартин Керчев.

Въпреки попадението си днес Тодор Колев бе изпреварен от Цветан Генков за голмайсторския приз в "А" група през този сезон. Таранът на Локо (Сф) завърши сезона с 27 попадения, а Колев с 26.

Помощник-треньорът на "белите" Николай Донев коментира след мача, че играчите на Славия са играли "малко ваканционно" и са мислели, че отборът на Родопа сам ще се бие. "Разиграхме се, след като Родопа ни поведе и успяхме да спечелим мача", каза Донев.

Според треньорът на Родопа Войн Войнов смолянският тим е играл за публиката. "Играхме добре, но накрая не успяхме да издържим физически", каза Войнов.