Славия победи Пирин с 2:1 в последен мач от група "А" на втората осмица на Първа лига. Така "белите" си гарантираха първото място и ще се изправят срещу Локомотив (Пловдив) в плейофите за място в Лига Европа.

От своя страна "орлетата" завършиха на трето място и ще се борят за спасение в мач срещу Етър.

Милчо Ангелов откри резултата на Националния стадион "Васил Левски" в 52-ата минута. Тони Иванов удвои за "белите" в 86-ата. В продължението на срещата Флориан Боджадж се разписа за крайното 2:1 в продължението на срещата.

Славия - Пирин (Благоевград) 2:1

Славия - Пирин 2:1, Боджаж върна един гол

Двата тима излизат в последен мач от Група "А" на втората осмица в Първа лига

Славия бе по-активният отбор през първото полувреме и пропусна няколко добри възможности да открие резултата. В 6-ата минута Момчил Цветанов не намери очертанията на вратата след центриране на Йомов.

В 13-ата минута Милчо Ангелов стреля силно по диагонала, но топката срещна гредата.

Гостите почти не затрудняваха Ивайло Василев, като единствената добра възможност, която се откри пред "орлетата" бе в 24-ата минута, когато Костадинов не успя да засече топката във вратата.

В края на полувремето отново Цветанов и Ангелов бяха близо до гол за Славия, но пропуснаха.

Снимка 353492

Втората част започна силно за "белите" и в 52-ата минута логичното се случи. Георги Йомов центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов отклони топката във вратата за 1:0. Малко след това Милев можеше да удвои, но не намери очертанията на вратата.

Милен Радуканов: Остана ни само пиринския дух, с него ще се противопоставим на Етър

"Поздравявам играчите за себераздаването"

Добрата игра на Славия продължи и след гола. В 66-ата минута Костов изби опасен удар на Йомов от пряк свободен удар. Две минути по-късно резервата Тони Иванов от няколко метра прати кълбото в аут.

Снимка 353489

В 80-ата минута Момчил Цветанов проби отляво и намери Иванов на точката на дузпата. Ударът на крилото обаче мина покрай гредата. Шест минути по-късно отново Цветанов направи отличен пробив и с успореден пас намери оставения непокрит Иванов, който вкара за 2:0.

Златомир Загорчич: Неприятно е, че направихме толкова пропуски

"Доволни сме от победата"

В продължението на срещата Флориан Боджадж оформи крайното 2:1 след центриране от корнер на Конър Хендерсън.