Славия записа изключително важна победа над пряк конкурент в битката за място в Топ 6 на редовния сезон на първенството. "Белите" надвиха Арда с 1:0 на "Лаута". Срещата бе от 21-ия кръг. Единственият гол в срещата вкара Галин Иванов в 37-ата минута от дузпа.

Така столичани събраха 33-и точки и заемат пето място във временното класиране. Арда е девети с 28 пункта.

Арда - Славия 0:1, гол на Галин Иванов от дузпа

Двубоят на "Лаута" започва в 17:00 часа

В 12-ата минута удар на Филип Кръстев мина покрай вратата на Арда. В 20-ата минута отборът на Арда организира много добра атака, при която Илиша Сам чукна топката с пета към Светослав Ковачев. Младокът продължи към Конар Рандъл, а бранителят шутира към вратата, но не затрудни Георги Георгиев.

След половин час игра опасен удар от пряк свободен удар на Спас Делев премина покрай гредата. Най-чистото положение дойде 60 секунди по-късно. Цветелин Чунчуков засече по атрактивен начин центриране на Галин Иванов, а топката отскочи в земята и прелетя над вратата.

Снимка 467191

В 37-ата минута гостите поведоха. Рандъл фаулира Галин Иванов в наказателното поле. "Белите" получиха дузпа, която потърпевшият реализира.

Арда опита веднага да върне попадението, но Георгиев спаси удар на Светослав Ковачев от близка дистанция.

Снимка 467193

Тимът на Стамен Белчев започна по-силно втората част. В 47-ата минута Георгиев спаси мощен удар на Делев, който търсеше близкия ъгъл.  В 59-ата минута футболистите на Арда имаха претенции за игра с ръка на Милен Гамаков на границата на наказателното поле, но главният съдия Станислав Тодоров подмина ситуацията.

Снимка 467192

В 72-ата минута Георгиев отново се намеси отлично. Стражът отрази удар с глава на Зоран Гаич след центриране от корнер. В 84-ата минута Галин Иванов можеше да реши всичко в мача, но от отлична позиция стреля покрай гредата.

До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и "белите" се завърнаха в Топ 6.