Славия победи с лекота Академик (София)  в мач от 21-я кръг на "А" група. На стадиона в Овча купел, "белите" се наложиха над "студентите" с 2:0.

Срещата започна по най-добрия начин за Славия. В  6-ата минута Николай Божов центрира от фаул и Иван Редовски от Академик, който засече топката с глава и отбеляза попадение в собствената си врата.  Второто попадение не закъсня и в 19-ата минута отново след центриране  Виктор Генев бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза.

В 23-ата бе заменен вратарят на Академик  Борислав Стоянов, а на негово място влезе преотстъпеният от ЦСКА Божидар Стойчев. В самия край на полувремето, Николай Божов бе съборен в пеналта, но  съдията не отсъди дузпа.

През второто полувреме единственото запомнящо се събитие на терена бе  нацелената греда от нападателя на Славия Николай Божов.