Тимът на Славия спечели контролна среща, планирана за паузата в шампионата срещу Пирин с 2:1. Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Точни за "белите" бяха Галин Иванов и Галин Богданов през втората част, а единственото попадение за гостите бе също на бивш играч на столичния клуб - Димитър Воденичаров. През първата част наставникът на домакините Емил Велев даде шанс за изява на по-голяма част от титулярите.

Впечатление направи и присъствието в стартовите 11 на дошлия от Сливен Стефан Киков, който досега не се изяваше особено често с белия екип. Въпреки това момчетата на наставника Костадин Ангелов успяха да поведат в 34-ата минута, след като Димитър Воденичаров получи отличен пас от дълбочина и с мощен шут изведе Пирин напред в резултата.

В 45-ата обаче Галин Иванов след отлична индивидуална акция изравни - 1:1. През втората част и в двата тима настъпиха доста промени. Славия обаче все пак успя да победи, след като Радослав Димитров центрира добре към Илия Илиев, а той пусна пас успоредно на голлинията към Галин Богданов. Младият бранител не сгреши за крайното 2:1.