Славия се поздрави с изключително драматична победа при гостуването си на Монтана в среща от 14-ия кръг на родната „А" група. Всички голове паднаха след почивката, когато се случи и всичко по-интересно на терена.

Домакините откриха резултата в 62-ата минута, но малко по-късно останаха с човек по-малко и в крайна сметка не успяха да запазят преднината си. Точен за Монтана бе Илиев, а за столичани се разписаха Василев и Божов, като последният донесе успеха с гол в 91-ата минута.

През първото полувреме на срещата на стадион „Огоста" двата отбора предложиха битка достойна за ръгби мач, в която изобилстваха опасните, а и на моменти откровено груби единоборства.

Очаквано в центъра на вниманието бе главният съдия Ангел Костадинов, за когото предвид коридата на терена имаше много работа. Арбитърът на няколко пъти се опита да „охлади" страстите, изваждайки жълти картони, но и това не помогна. В крайна сметка след безлична и слаба игра двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево реми.

В началните минути на втората част картината не се промени, като грубите нарушения вместо да зачестят се увеличиха. Все пак обаче в 62-ата минута домакините откриха резултата и мачът стана интересен. Влезлият като резерва Димитър Илиев се разписа с красив прехвърлящ удар от около 20 метра, с който матира стража на столичани.

Радостта в лагера на Монтана бе твърде кратка. Само две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът им Даниел Гаджев получи втори жълт картон. Дойдоха и минутите за смени, като тези в Славия дадоха желания резултата.

В 73-ата минута „белите" стигнаха до изравнителен гол чрез Радослав Василев. Нападателят се възползва от центриране в полето и останал на стрелкова позиция от няколко метра не сгреши - 1:1.

Очаквано до края на срещата Славия бе отборът, който контролираше действията на терена. С човек повече столичани бяха близо до втори гол, но опасен удар на Божов в 80-ата минута бе избит майсторски от Христо Иванов.  Малко по-късно резервата Василев бе близо до втория си гол, но отново последната дума бе за вратаря на Монтана.

Натискът на Славия в заключителните минути даде резултата и гостите стигнаха до пълен обрат. В първата минута от продължението Божов се разписа за 2:1 и по този начин гарантира трите точки на своя отбор. Страхотни последни 25 минути на мача и в крайна сметка победа за „белите".

МОНТАНА - СЛАВИЯ 1:2 (ГОЛМАЙСТОРИ И СТАТИСТИКА)