Славия не се даде на Ботев в Пловдив - 1:1, въпреки че двубоя не бе от особено значение и за двата отбора.

Първо Георги Аврамов в 45-ата минута засече точно центриране на Георги Какалов и даде преднина на домакините.

Още в 20-ата минута опитният играч в състава на Славия Саша Симонович бе заменен от Славчо Георгиевски. Сърбинът получи травма и затова бе заменен принудително.

йордан петковВ 62-ата минута треньорът на Славия Альоша Андонов пусна нападателят Мартин Стефанов за сметка на Радослав Рангелов, с което се засили нападателната мощ на "белите".

Минута по-късно удар на Илия Илиев от пряк свободен удар се спря в ръката на играч на Ботев, който бе на стената. Съдията Ахмед Ахмед веднага посочи дузпа.

От бялата точка точен за "белите" бе помощник-треньорът Йордан Петков (вляво), който изравни - 1:1.

В минутите до края на срещата "канарчетата" упражниха натиск, но на няколко пъти стражът на Славия Емил Петров се намеси успешно и предотврати второ попадение в мрежата си.

"Белите" пък разчитаха единствено на контраатаки, които не им донесоха успех. Равенството 1:1 се запази, въпреки че съдията Ахмед Ахмед отсъди 4 минути продължение на мача.

Славистите вече имат 37 точки в актива си, а "канарчетата" 32. Конкурентът на "белите" - Черно море също направи реми - 0:0 с Родопа и по този начин преднината на "моряците" от 1 точка пред Славия се запази.