Отборът на Славия записа важни три точки в борбата си за по-достойно класиране в Първа лига. Селекцията на Владимир Иванов не изпусна шанса си и победи последния Монтана с 2:0.

Столичани заслужиха напълно трите си точки, достигайки до тях след попадения на бившите левскари и стожери на някога широко афиширания "План 2007" от "сините" - Николай Димитров и Валери Домовчийски. Радостта от триумфа на "белите" бе помрачена от червения картон на Омар Абуд, който бе изгонен 9 минути преди края.

Славия - Монтана 2:0 (Развой на срещата по минути)

Хичо и Домо блестят за "белите"

Поредната загуба на Монтана пък сгъсти облаците над главата на Атанас Джамбазки, който е твърде вероятно да бъде освободен след края на есенния дял от шампионата.

Победата пък изкачи славистите на 10-о място във временното класиране.

"Белите" започнаха двубоя със самочувствие. Още с първата си атака славистите застрашиха сериозно вратата на Христо Иванов. Николай Димитров пое топката технично по крилото, след което чукна към Иван Минчев. Нисичкият халф опита да огорчи бившия си тим с шут от средна дистанция, който обаче бе избит от съперниковия страж в корнер.

Снимка 267439

При последвалия ъглов удар, успоредно подаване на Балджийски бе засечено от Омар Абуд. Кениецът обаче направи по трудното и от няколко метра прати коженото кълбо над горната греда.

Натискът на Славия все пак даде резултат секунди след изброените по-горе опасни положения. Николай Димитров напомни за своите най-добри дни, след като от нестандартна позиция в наказателното поле прати топката неспасяемо под горната греда на монтанската врата. Вина за попадението донякъде има и неубедителният пред последните месеци - Христо Иванов.

Снимка 267443

Радостта от ранното попадение обаче бе помрачена от контузията на Гошо Петков в 10-ата минута. Ветеранът нарани коляното си при единоборство с нападател на Монтана и поради този факт бе заменен принудително от 17-годишният гръцки страж - Антониос Стергиакис.

Монтана отговори подобаващо на отправеното предизвикателство в 12-ата минута. Сергей Георгиев опита красив изстрел от границата на наказателното поле, преборвайки се с Христов и Стефан Велков. Мерникът му обаче не бе достатъчно точен, след като прати топката до гредата.

С течение на срещата атаките на монтанчани ставаха все по-силни. Пробив на Христос Контохристос завърши с премерно центриране в наказателното поле на Славия. Петър Атанасов се намърда между двамата защитници на "белите", след което отправи удар с глава, който не намери мрежата на Стергиакис.

Снимка 267438

Славия можеше да нанесе своя втори удар в мача точно след 43 минути футбол. Възможност отново се откри пред бранителя Абуд, който засече центриране от корнер с глава, ала на голлинията беше Шоко, който хладнокръвно спаси своите от още по-голямо изоставане.

Подновяването на играта донесе много радост за "белите", които моментално стигнаха до своя втори гол. Иван Минчев демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки елегантно зад отбраната Валери Домовчийски. Останал сам срещу Иванов, бившият нападател на Херта (Берлин) го преодоля елегантно и на празна врата удвои за столичани.

Видимо раздразнени от случващото се на терена, футболистите на Монтана скочиха и на бой. В 53-ата минута Георги Коруджиев се сдърпа с бранителя на "белите" - Абуд Омар, като напрежението между двамата бе потушено от рефера с жълти картони.

Снимка 267444

Четвърт час преди края Николай Димитров сътвори традиционното си мощно включване от фланга към наказателното поле на съперника. След серия от финтове Хичо отправи изстрел, който обаче не донесе класиката в резултата.

Монтана имаше шанс да стигне и до почетно попадение, ала с непростими пропуски "блеснаха" Сергей Георгиев и резервата Стивън Петков.

Горчив вкус на успеха обаче придаде кениецът Омар Абуд, който 9 минути преди края изпусна нервите си и допусна да му бъде доказан втори жълт картон. Това автоматично го вади от игра и за предстоящото тежко гостуване на Локо (Пд).

В сряда, в последния кръг за есента, Славия гостува на Локомотив (Пд), докато ден по-рано Монтана приема Верея.