Славия записа една от най-сладките си победи в последните години, след като се наложи с 2:1 като гост на претендент №1 за титлата ЦСКА София. „Белите" се представиха отлично и само липсата на шанс пред гола ги лиши от по-изразителна победа. Головете за Славия реализираха Илиев и Божов през първото полувреме, което се оказа напълно достатъчно за трите точки.

Нещо повече, момчетата на Мартин Кушев записаха четвърта поредна победа, с която свалиха ЦСКА от върха на класирането. Почетното попадение за домакините вкара резервата Янис Зику в 89-ата минута.  Загубата бе първа за „армейците" от началото на сезона в „А" група.

Белите откриха резултата още в шестата минута чрез Илия Илиев. Опитният футболист се възползва от неразбирателство в защитата на домакините след корнер и от няколко метра нямаше проблеми да открие резултата.

Попадението тотално скова момчетата на Милен Радуканов, които в следващите минути действаха изключително неадекватно. В средата на полувремето Костадин Стоянов изблъска с ръце в полето Николай Божов и главният съдия посочи бялата точка. Самият Божов се нае с отговорността и не сгреши - 0:2.

Секунди по-късно, в 27-ата минута, Славия можеше да вкара трети гол. Божов се справи с двама бранители на ЦСКА и се откъсна сам срещу Караджов, но отправи слаб удар, който бе париран от вратаря.

В последните 15 минути на полувремето ЦСКА се събуди и наложи натиск, но Стефано Кунчев се справи с лекота с малкото точни удари. Най-сериозното положения пред домакините бе в 41-ата минута, когато след центриране от корнер топката достигна до Крачунов, който от 2-3 метра фронтално срещу вратата стреля високо над вратата.

Още на почивката Радуканов реагира и пусна в игра Янис Зику, който замени направилия слаб мач Павел Виданов. Румънецът обаче тотално разочарова и се запомни само с няколко нарушения, които му спечелиха и заслужен жълт картон.

Като цяло през втората част ЦСКА наложи натиск, но владеенето на топката от „червените" по никакъв начин не затрудни Стефано Кунчев и защитата пред него. Напротив, гостите на 2-3 пъти контраатакуваха опасни и само неточните удари на Галин Иванов и Илия Илиев предотвратиха по-сериозен резултат. Все пак в 89-ата минута Зику върна един гол, но за повече домакините нямаха сили.

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:2 (СТАТИСТИКА)