Отбора на Славия постигна ценна победа при гостуването си на Ботев (Враца) . Тимът на Мартин Кушев се наложи с минималното 1:0, като победното попадение бе дело на Петър Димитров в 80-ата минута.  Новия старши треньор на Ботев Тони Здравков пък дебютира с неприятна домакинска загуба.

Първата част на срещата започна с поделено преимущество. В десетата минута бе и първото по-сериозно положение. То се откри пред гостите от София, когато опитният Николай Божов се озова очи в очи срещу вратаря Цветковски, но прати топката високо над вратата.

Отговорът на Ботев дойде след 18 минути, когато бившият играч на „белите" Илия Илиев стреля опасно покрай лявата греда на Емил Петров. Към края на полувремето двата отбора заложиха на по-грубите действия. Резултат от тях бе жълтият картон на Янко Сандански от състава на гостите.

Второто полувреме започна с натиск на Ботев. Осем минути след подновяването на играта, Илия Илиев направи няколко финта по лявото крило и центрира остро във вратарското поле, където Бранимир Костадинов засече с крак, но прати топката покрай гредата на Емил Петров.

Няколко минути след това бившият играч на Левски Лъчезар Балтанов стреля опасно, но ударът му не намери вратата на Емил Петров. Така се стигна до 80-ата минута, когато гостите от Славия поведоха с 1:0. Попадението за тима на Мартин Кушев отбеляза бившият играч на Берое Петър Димитров.

Голът стана факт, след като Юруков напредна отляво и центрира, последва кратко разбъркване. В крайна сметка топката попадна в Петър Димитров, който от близко разстояние разстреля Цветковски.

Веднага след падането на гола, футболистите на Ботев се втурнаха да изравняват, но до по-сериозни опасности пред вратата на Емил Петров  така и не се стигна.

Така отбора на Мартин Кушев успя да запише втора победа над тима на Ботев (Враца) през този сезон. Загубата ще остави врачани с актив от 14 точки. На другия полюс е столичният клуб, който прибави нови три към борбата си за участие в евротурнирите през следващия сезон.