Славия стартира с изключително сладка победа срещу Беласица в Петрич с 3:1.

Комплиментите за гостите са повече от заслужени, защото завършиха мача с човек по-малко, но без да се предадат - напротив!

Зашеметяващ старт предложиха двата отбора, като безспорно най-интересният период в мача бяха първите три минути. В тях съперниците сколасаха да си разменят по един гол.

Във 2-ата минута Тодор Колев получи подарък след грешка на Д.  Наков и откри за Славия. Бела изравни секунди след това чрез Едуардо Дубала.

Последва оспорвана игра, с положения и пред двете врати, като петричани бяха по-напористи, но натискът им бе безплоден. За вратарят на славистите Емил Петров имаше няколко възможности по време на мача, в които показа добри рефлекси.

С превес за Беласица и с игра на контри, но със самочувствие на Славия, резултатът стана 1:2. Гола за столичани реазилира Н. Петров.

В 55-ата минута Симонович бе изгонен за груба игра, гостите останаха с 10 човека и се прибраха в защита. Домакините обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство. Славия дори успя да ги накаже с трети гол на Караславов.

В последните минути Беласица направи всичко възможно, за да промени резултата, но вместо голове, записа три удара в гредите. В тоиз период късметът просто бе обърнат гръб на петричани, които най-малкото можеха да регистрират по-почетен резултат.