Славия и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят в "Овча Купел" предложи интересни моменти и пред двете врати, но голове така и не паднаха. В 76-ата минута "белите" удариха греда чрез Радослав Кирилов, а Стергиакис спаси удари на Тиаго, Белтраме и Соу.

Така ЦСКА събра 52 точки и остава на второ място във временното класиране. Славия е пети с 49 пункта.

Славия - ЦСКА 0:0, греда на "белите"

"Червените" ще мислят и за предстоящия финал за Купата на България

Преди срещата капитанът на домакините Галин Иванов бе награден от ръководството на тима, който днес играе мач № 200 с екипа на белите.

Първата добра възможност бе пред Соу в 7-ата минута, но гамбиецът стреля покрай вратата. В 12-ата минута пред гостите се откри още по-добра ситуация. Тиаго опита да шутира от далечна дистанция, но ударът се получи като отлично подаване за непокрития Белтраме. Стергиакис обаче изби удара на италианеца от около 12-13 метра.

Снимка 485626

В 29-ата минута центриране на Патев се насочи към горния ляв ъгъл на вратата на ЦСКА, но Бусато се намеси и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар вратарят на "червените" спаси удар на Кирилов.

Четири минути по-късно белите отново създадоха напрежение пред гостуващата врата. Иванов изпълни бързо фаул, извеждайки Йомов. Крилото на домакините овладя на гърди, но Гълъбов успя да избие с шпагат в корнер преди Йомов да се озове сам срещу вратаря.

Снимка 485630

Малко след това "червените" направиха опасен пробив отляво чрез Соу, но Стергиакис улови удара на гамбиеца.

В 52-ата минута ЦСКА изпусна най-чистото си положение. Белтраме изведе Пинто отляво в наказателното поле. Португалецът потърси далечния ъгъл, но стреля в аут. Славия отговори с коварен удар на Кирилов, който премина покрай вратата.

Снимка 485632

В 62-ата минута Тиаго изстреля истински снаряд към вратата на домакините, но Стергиакис внимаваше и изби в корнер. Малко по-късно португалецът отправи нов шут, който рикошира в тялото на Христов и в крайна сметка излезе в корнер на сантиметри покрай дясната греда.

В 76-ата минута "белите" бяха много близо до откриване на резултата. Йомов центрира отдясно, а в наказателното поле Кирилов опита задна ножица, но топката срещна горната греда.

Снимка 485634

В 84-ата минута вратарят на Славия изби удар от далечна дистанция на резервата Кери. В продължението на мача опасен удар с глава на Соу мина над вратата.