Славия стигна до драматично равенство 1:1 в домакинството си на Локомотив (Пловдив). Срещата, която се игра на Националния стадион "Васил Левски" бе от 22-ия кръг на Първа лига.

Димо Бакалов даде преднина на гостите в 6-ата минута, а Янис Карабельов изравни в четвъртата минута на продължението на срещата. "Смърфовете" играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след червения картон на Муса Мухамед.

След този мач пловдичани остават на седмо място с 27 точки, с 4 по-малко от шестия Верея. Славия е на 9-о място с 25 пункта.

Славия - Локомотив (Пловдив) 1:1

Славия - Локомотив (Пловдив) 1:1, Карабельов изравни в последните секунди на мача

"Смърфовете" са удобен съперник за "белите" в последно време

Срещата започна силно за гостите. Още в 4-ата минута Аралица се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля опасно, но ударът му бе блокиран от защитник в бяло. Две минути по-късно Муса Мухамед открадна топка и намери Марчев отдясно. Капитанът на Локомотив напредна и пусна успореден пас в наказателното поле за Бакалов, който се разписа за 0:1.

Снимка 342186

В 19-ата минута "смърфовете" можеше да удвоят аванса си. Един от най-дейните в началните минута Анте Аралица премина през двама играчи на Славия и намери Симеон Райков на дъгата на наказателното поле. Фланговият футболист опита удар без забавяне, но Стергиакис се намеси добре и изби.

"Белите" натиснаха след 20-ата минута в опит да изравнят резултата. Опасен удар на Галин Иванов премина над вратата на Илко Пиргов. Удари на Минчев и Ангелов бяха блокирани от играчи на гостите.

Снимка 342189

В края на полувремето "смърфовете" организираха нова опасна атака. Марчев намери Умарбаев, който стреля от малък ъгъл. Топката се разходи по голлинията и излезе в тъч.

Втората част започна кошмарно за Локомотив. В 48-ата минута Муса Мухамед задържа откъсващия се сам срещу вратаря Галин Иванов и бе изгонен с директен червен картон от съдията Станислав Ставров.

Бруно Акрапович: Загубихме две точки в последния момент

"Трябваше да вкараме втори гол и мачът бе готов"

Бруно Акрапович веднага реагира и пусна в игра Архан Исуф, който замени Симеон Райков.

В 53-ата минута удар с глава на Андреа Христов бе блокира, но топката попадна в Галин Иванов. Офанзивният футболист опита удар, който мина над вратата.

Снимка 342185

В следващите минута "белите" имаха инициативата, но не успяха да създадат чисто голово положение. Удари на Минчев и Костадин Велков бяха блокирани от играчи на гостите.

В 66-ата минута Минчев стреля силно извън наказателното поле, но Пиргов се намеси отлично и изби топката, която влизаше под гредата му. Малко след това Димитър Буров опита центриране, което се превърна в удар към вратата на гостите. Стражът на Локомотив отново внимаваше и не позволи на топката да попадна в мрежата му.

Снимка 342188

В 76-ата минута удар на Галин Иванов след изпълнение на корнер бе избит от голлинията. В 90-ата минута Пиргов не успя да улови тежък удар на Александър Александров. Стражът изпусна топката зад себе си, но се ориентира бързо я хвана преди играч на Славия да вкара на празна врата.

В продължението на срещата Елитон стреля от близка дистанция, но Стергиакис успя да спаси. С последното действие в срещата Славия изравни. Янис Карабельов се разписа с глава след центриране отляво.

Златомир Загорчич: Правим недопустими грешки в защита