Славия и Етър не успяха да се победят в първи мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата между тимовете от дъното на таблицата завърши 0:0 на стадион "Славия". Старши треньорът на гостите Александър Томаш направи официален дебют начело на тима след като преди два дни замени на поста Петко Петков.

Двубоят, въпреки безличния релутат, бе доста оспораван и предложи интересни моменти. Етър бе по-близо до гола, но гредата спаси "белите". Под рамките на вратата за домакините през второто полувреме бе синът на Вили Вуцов - Светослав, който направи дебют.Влизането му бе принудено след контузия на ветерана Георги Петков.

Срещата започна равностойно. Още в началото, нарушенията властваха по терена, с което стана ясно, че битката ще бъде повече от оспорвана. В първите минути на няколко пъти Христо Иванов се намесва след удари на Калоян Кръстев и Радослав Кирилов.

НА ЖИВО: Славия - Етър 0:0

Александър Томаш ще опита да възкреси търновци

В 38-ата минута бе и най-опасното положение през първата част. Боруков остана очи в очи с Георги Петков, но вратарят изби, последва добавка на Станев която обаче не се получи. Минути по-късно най-опитният играч в състава на домакините - Георги Петков получи контузия и въпреки намесата на медицинския щаб, ветеранът не успя да продължи срещата. Малко преди края на полувремето, на негово място влезе младокът Светослав Вуцов, син на Вили Вуцов. Още с влизането си, стражът трябваше да се намесва след удар на Ферейра.

През втората част, мачът продължи да бъде доста равностоен и оспорван. В 51-ата минута Етър пропусна златен шанс след като Мариян Иванов заби топката в напречната греда след изпълнение на корнер. Последва натиск на Етър.

Дебютантът Вуцов на няколко пъти се отличи с решителни намеси, с които успя да стопира набезите на гостите. В 76-ата минута, Славия имаше отлична възможност след като Кръстев получи топката в наказателното поле, освободи се от противник с умело завъртане, но последвалия му удар бе спасен от Христо Иванов.Пет минути преди края на мача в игра влезе опитният Дарко Тасевски, който не се бе изявявал по терените близо година. В последните минути двата отбора не успяха да създадат голови положения и така срещата завърши 0:0. След ремито Етър е на последното място с 4 точки, докато Славия е позиция по-нагоре с 8 пункта.