Славия и Черно море не се победиха в мач от 2-ия кръг на плейофите във втората осмица на Първа лига.

Спорът между двете единайсеторки приключи без победител - при резултат 1:1. Точен за гостите беше бившият футболист на домакините Радослав Василев, а Славия отговори с гол на Галин Иванов.

Снимка 349445

"Моряците" не знаят що е победа в София от 3 години насам, след като за последно триумфираха през 2015 година, именно при гостуване на Славия. В редовния сезон тези съперници вече се срещнаха два пъти. Във Варна мачът завърши без победител - 1:1, докато в София домакините спечелиха с 2:0.

Домакините не можеха да разчитат днес на трима титуляри - Георги Петков, Момчил Цветанов и Сашо Александров-Алвеша. В същото време гостите пристигнаха без контузените Витиня, Огнянов и Ндонгала, както и без наказания Янчев.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Славия - Черно море 1:1, Галин Иванов връща "белите" в мача!

"Моряците" не знаят що е победа в София от 3 години насам

През първото полувреме по-активният тим на терена беше този на гостите. Варненци определено изглеждаха застрашително в действията си в предни позиции, докато "белите" по-скоро не отговаряха подобаващо на старанията, вложени от опонента.

Още в 4-ата минута Дани Кики можеше да открие резултата, но опитът му да изненада Стериакис не сполучи.

Последваха нови две опасности пред вратаря на столичани, но той все така се справяше по чудесен начин с тях.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато бившият футболист на софиянци Радослав Василев даде заслужено предимство на отбора на Черно море.

Снимка 349443

Нападателят не се зарадва на попадението си, а като "награда" за тази си реакция получи аплодисментите на феновете по трибуните, които скандираха името му.

До почивката Кики се отчете с нов пропуск, но така или иначе резултатът се запази непроменен.

В 61-ата минута Галин Иванов изпълни по чудесен начин свободен удар и възстанови равенството на терена.

Отново "белият" лидер можеше да се разпише минути по-късно, но този път мерникът му не беше точен.

Снимка 349444

И двамата треньори извършиха по няколко офанзивни смени, но това така и не промени отново резултата, а и не повлия кой знае колко върху качеството на предложения футбол.

Така спорът на националния стадион завърши без да бъде излъчен победител.