Славия завърши наравно 0:0 като домакин на Черно море в двубой от втория кръг на родния футболен ешалон. "Белите" предложиха доста безлична игра на и без това малкото си привърженици на стадиона в Овча Купел и най-логичният резултат в края на двубоя бе нулевото равенство.

Единствените емоции за феновете поднесе главният рефер на срещата Димитър Димитров, който показа два червени картона - по един за двата отбора. Първо получилият шанс да се появи на терена за домакините младок Николай Петров в 60-а минута удари без топка Диян Генчев и логично му бе показан пътя към съблекалните.

Минути преди края и варненци останаха с десет души - Георги Владимиров получи втори жълт, респективно червен картон и също напусна терена. Така Черно море записа първа точка в първенството след загубата от ЦСКА на старта, а Славия не успя да запише нов успех след трите точки в Петрич първия кръг.

Ботев победи с 3:1 именно Беласица на собствения си стадион в Пловдив. В герой за домакините се превърна ветеранът Костадин Видолов, който отбеляза два гола и записа асистенция за попадението на Саидходжа. Почетният гол за гостите бе дело на бразилеца Маркиньош.

Берое също взе три точки у дома - старозагорци надделяха над Родопа (Смолян) с 2:0 с голове през втората част. Здравко Тодоров откри за Берое в 63-а минута с удар отдалеч, а Иво Иванов минути преди края увеличи на 2:0. В продължението Десислав Русев успя да намали, но за повече нямаше време и старозагорци записаха краен успех в мача.