Славия записа важна победа над Нефтохимик. "Белите" се наложиха с 1:0 на "Лазур" в първия мач от баража за 11-ото място на Първа лига.

Както е известно, крайният победител от тази двойка ще се спаси от изпадане, а загубилият ще се изправи срещу третия от Втора лига за място в елита. Срещата днес не бе особено интересна и предложи малко интригуващи моменти.

Нефтохимик - Славия (Развой на срещата по минути)

Кой ще спечели битката за оцеляване?

Мачът започна равностойно.В 9-ата минута "белите" излязоха напред в резултата. Сердер Сердеров намери добре Йомов, който чукна топката на няколко метра пред вратата, за да реализира за 0:1.

Последва по-активна игра на домакините, но те изглеждаха повече от объркани в атака и не знаеха как да реализират. В 31-ата минута, Ивайло Димитров изскочи на чиста голова позиция, но сам си затвори ъгъла и ударът му изобщо не се получи. През втората част, скуката отново завладя "Лазур".

В 78-ата минута се стигна до опасно положение. Сердер Сердеров стреля от наказателното поле, но Янко Георгиев изби. Ивайло Димитров засече отбитата топка, но ударът му срещна тялото на вратаря.