Скучни последни минути на "Лазур".

80′

Излиза Георги Йомов, влиза Калоян Кръстев.

78′

Сердер Сердеров стреля от наказателното поле, Янко Георгиев изби. Ивайло Димитров засече отбитата топка, но ударът му срещна тялото на вратаря.

74′

Васев е заменен от Милев.

66′
64′

Хашев опитва оптимистичен удар, но защитник на Славия избива.

55′

Нефтохимик опитва да атакува, но до момента не показва каквато и да е идея как да вкара.

49′

Жълт картон за Ранди Онуоха за фаул в центъра.

47′

Илия Миланов е заменен от Хашев.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Иван Вълчанов опита удар, но Петко Христов изби решително топката.

31′

Ивайло Димитров изскочи на чиста голова позиция, но сам си затвори ъгъла и ударът му изобщо не се получи.

30′

Центриране от пряк свободен удар на Галин Иванов, но Георги Петков улови без проблем.

25′

Домакините все пак се съвзеха и взеха инициативата.

22′

Хубав извеждащ пас към Костадин Хазуров, който излизаше сам срещу вратаря, но защитник изби.

15′

Дюлгеров получава жълт картон.

11′

Домакините действат доста нервно и припряно след полученото попадение.

9′

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Много хубава атака за "белите". Сердер Сердеров намери добре Йомов, който чукна топката на няколко метра пред вратата, за да стане резултатът 0:1.

5′

Спокойни първи минути, без положения пред двете врати.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

Минута мълчание в памет на трагично загиналия футболист на Берое - Мартин Ковачев.

15 Живко Петков 7 Наско Милев

Нефтохимик приема Славия. Срещата на "Лазур" е от 20:00 часа. Мачът е пряка битка за оцеляване в Първа лига. Победителят от дуела ще запази мястото си в елита, а загубилият ще има още един шанс да се спаси от изпадане.

Той ще приема на 2 юни (петък) третия във Втора лига в един мач.

Нефтохимик приема Славия, Монтана излиза срещу Локомотив (Горна Оряховица)

Нефтохимик приема Славия, Монтана излиза срещу Локо (ГО)

Решителните мачове за оставане в елита започват

"Белите" определено имат да си връщат на бургазлии. В редовния сезон те загубиха и двата си мача, като дори не успяха да вкарат гол - 0:2 на "Лазур" и 0:3 на "Васил Левски".

Така наставникът на Нафтата Христо Янев влиза с хендикап в предстоящия дуел със Златомир Загорчич. Успехът с 2:0 на 15 октомври бе първи за Янев начело на "шейховете".

Заги няма как да разчита на контузения централен защитник Стефан Велков, но травмата на вратаря Георги Петков не е сериозна и той ще може да застане под рамката.