Славия се наложи с 3:2 над Ботев (Враца) в доста зрелищен мач. На стадиона в „Овча купел" зрителите, освен че станаха свидели на голово шоу, можеха да видят и нападателя на „белите" Николай Божов в ролята на вратар.

Срещата започна вихрено за Славия, като още в първата си атака, „белите" успяха да открият резултата. Йордан Юруков отправи точен изстрел към вратата на врачани, стражът Станев изби и топката попадна в Галин Иванов, който отблизо вкара за 1:0 още във 2-ата минута на срещата.

Отговорът на Ботев (Враца) не закъсня. В 8-ата минута „зелените" успяха да изравнят резултата. Бранимир Костадинов  се отскубна от защитата на "белите" и сам срещу Кунчев вкара за 1:1.
„Белите" доминираха в следващите минути, като атаките и се редяха една след друга. В 22-ата минута, Юруков изпълни отлично от фаул, Ели Маркес се оказа най-съобразителен в наказателното поле на врачани и даде отново преднина за своите.

През второто полувреме, „белите" продължиха с  доминацията си. В 48-ата минута, Славия стигна до ново попадение, след като Божов центрира към Юруков, който засече отлично топката с глава и реализира за 3:1

Последните минути на срещата бяха изключително интересни. В 82-ата минута вратарят на „белите" Стефано Кунчев направи грубо нарушение срещу набиращия скорост Бранимир Костадинов, заради което получи директен червен картон и бе отсъдена дузпа. Тъй като старши треньорът на „белите" Мартин Кушев бе извършил и трите си смени, вратарските ръкавици се наложи на сложи нападателят Николай Божов.

Зад бялата точка застана Виктор Дениран, който остави безпомощен Божов и реализира за 3:2. До края на мача, защитниците на тима от „Овча купел" самопожертвователно се хвърляха пред топката, за да не стигне тя до вратата им.

СТАТИСТИКАТА ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ПРОСЛЕДИТЕ ТУК!