Локомотив (Пловдив) постигна очаквана победа като гост над Светкавица. „Смърфовете" се наложиха без особен напън с 1:0 над тима от Търговище в скучен за гледане мач. Почти целият двубой премина вяло, въпреки че пловдивчани държаха по-често топката и постоянно се стремяха да играят футбол - атрактивен за зрителите.

Първата опасност в мача сътвориха „мълнните" в 16-ата минута, но Шоколаров не можа да преодолее вратаря Иван Караджов.

Героят от полуфинала за Купата на страната с Литекс - Юнес Бенжелюн, без малко да попадне в прегръдките на съотборноците си в средата на първото полувреме, ако след удара му с глава топката не бе се отбила в гредата.

До края на първата част „смърфовете" опитаха още две неуспешни стрелби чрез Христо Златински и Христо Спасов. През цялото това време домакините „гледаха мача отблизо" и напълно безплатно, разбира се.

Веднага след антракта Ели Маркес стреля в облаците, портейки хубав пас в пеналта на местната звезда Николай Вълев.

Гостите откриха в 54-ата с точен удар на младока Христо Спасов, засякъл акробатичен изстрел към вратата на Драги Коцев. Малко по-късно Илиян Йорданов пропусна да удвои в опит да прехвърли вратаря Тодоров, тъй като бранителят Трифонов изчисти от гол-линията. Възпитаникът на Ботев (Пд) не успя и в 77-а, когато получи пас от Драги Коцев, но в решителния момент се спъна и не можа да стреля.

Локо (Пд) прибави очаквани три точки към актива си, но селекцията на треньора Емил Велев почти отписа шампионата. „Черно-белите" са концентрирани във финалния мач от турнира за Купата на страната с Лудогорец. Именно затова от срещата в Търговище отсъстваха част от титулярите, останали в Пловдив за да пестят сили за „мача на сезона".