Лудогорец се изправя срещу последния в първата шестица Черно Море в мач от 35-ия кръг на Първа лига. "Орлите" вече си осигуриха титлата с актив от 80 точки и повечето от футболистите на Георги Дерменджиев вече излязоха в почивка. Варненци пък ще търсят първа победа над разградчани от 12 мача насам.

"Моряците" са на 6-ото място с 46 точки, като взеха само една победа дотук в елиманциите и инкасираха цели 8 поражения (5 от които поредни).

Трима казаха "да" на Черно море

Огнянов, Божилов и Старокин са подписали предварителни договори

0:4 в миналия мач срещу Лудогорец на 1-ви май бе най-тежката загуба на варненци през настоящия сезон, с която започна серията от 5 поредни поражения на "моряците". Тя е без аналог за тима, откакто се завърна в елита през сезон 2000/01. За последно записа 5 поредни загуби през октомври 1993 година.

Черно море няма победа над лудогорци в 12 поредни мача с тях след 31-ви август 2013-а (3:1 на "Тича"). Оттогава записа 5 равенства и 7 загуби в първенството срещу шесткратните шампиони.

Лудогорец ще бъде поставен във всички квалификационни кръгове на ШЛ!

Отлична новина за българския шампион

Емил Михайлов не успя да опази вратата си "суха" в нито един от осемте двубоя на варненци в плейофната фаза на първенството.

Лудогорец за първи път, откакто играе в елита, допусна 25 гола във вратата си в рамките на един сезон. През 2014/15 инкасира 24 попадения в 32 срещи.

Бранителят на Лудогорец - Хосе Паломино си отбеляза автогол в първия двубой с "моряците" през сезона, с който откри резултата при победата на лудогорци с 3:1 на 9-ти септември 2016-а и вкара гол в последния мач с варненци - 4:0 на 1-ви май тази година.

Единственият шампионатен мач през сезона, в който Лудогорец използва седмина българи (четирима в стартовия състав, трима като смени), бе победата с 2:0 на свой терен над Монтана в четвъртия кръг.