ЦСКА се върна на победния път в Първа лига. "Червените" се справиха със съпротивата на Септември, който е в серия от стряскащите вече 8 поредни загуби.

"Армейците" се наложиха над опонента си с попадения на Мауридеш и Тиаго, които имаха нужда от известно "рестартиране" на головите си серии за тима, както и на влезлия като резерва Станислав Манолев.

Таранът се разписа през първите 45 минути от двубоя, а Родригес бе точен през второто полувреме. Впоследствие обаче той бе заменен, като бе видимо, че има проблем с едното си коляно. За момента не са известни подробности около физическото му състояние.

Снимка 382315

Манолев бе точен в продължението на мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Септември - ЦСКА 0:3!

Първите 45 минути на националния стадион не бяха сред най-интересните за наблюдаване. Играта и на двете единайсеторки беше прекалено предпазлива.

Бе очевидно, че нито Септември, нито ЦСКА има намерение да получи първия гол в срещата, като и двата тима бяха готови на отстъпления и жертви в предни позиции, в преследването на тази своя цел.

На първо време тактиката проработи за Септември, като отборът разчиташе на епизодични включвания на Байду и Гади в пеналта, които бяха търсени с балонни центрирания.

Снимка 382310

На няколко пъти подходът на състава бе близо до постигане на положителен ефект, но бранителите на "червените" се справяха на ниво.

В 37-ата минута Мауридеш бе изблъскан в наказателното поле на съперника и главният съдия посочи бялата точка. Потърпевшият "армеец" застана зад топката и се разписа, макар и да не го направи по възможно най-убедителния начин. Вратарят на Септември Георгиев успя да закачи кълбото с крака, но така и не успя да предотврати попадането му в мрежата.

Малко по-рано Байду, по подобен на Мауридеш начин, бе блъснат в пеналта на опонента, но сигнал за нарушение на правилата не последва.

До почивката нови голове не бяха реализирани, въпреки че Меледже бе доста близо до това малко преди паузата.

Снимка 382309

Втората част не се различаваше кой знае колко от първата, като отново бе белязана от попадение на състезател в червен екип, който сякаш напоследък бе позабравил как се вкарват голове.

Тиаго Родригес се разписа след 64 минути игра, след като получи чудесен пас от влезлия като резерва Али Соу.

Той пък замени Мауридеш, който изпълни заканата си да се разпише днес и да се завърне на пътя на честите попадения, по който вече бе поел в началото на сезона.

Снимка 382314

Неприятната новина за "червените" бе последвалата смяна на правещия добър мач Тиаго, чието дясно коляно впоследствие бе наложено с лед, след като той седна на скамейката.

Малко преди последния сигнал в мача Будинов пропиля страхотен шанс за домакините да намалят разликата в резултата.

В продължението на срещата пък, след добро изпълнение на свободен удар, Манолев оформи крайното 0:3.

Така "червените" се изравниха с Левски на върха в класирането, но при уговорката, че "сините" все още не са изиграли двубоя си от текущия кръг.