Маламов заменя Тевия.

77′

Удар на Чандъров, топката рикошира и срещна гредата!

72′

Антон Огнянов можеше да вкара от фаул, но ударът му от малък ъгъл е отразен от вратаря на столичани!

70′

Темпото на игра спадна в последните минути.

60′

Будинов заменя Гади.

58′

Галчев заменя Меледже.

56′

Пропуск на Гади! Нападателят на Септември отново се озова на чудесна позиция, но не успя да преодолее вратаря на старозагорци!

49′

Жълт картон за Фабиано Алвеш.

47′

Мартинович заменя Мечев.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

40′

Байду не съумя да се възползва от грешка в защитата на Верея.

33′

Страхотен шанс за 2:0! Крис Гади получи топката на метри от голлинията, след като вратарят се размина с нея, но ударът му бе избит от Иво Иванов!

27′

Жълт картон за Здравко Илиев.

22′

ГООООЛЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Домакините откриват чрез Чандъров, който бележи от бялата точка - 1:0!

20′

Дузпа за Септември, след като Фабиано Алвеш бе съборен от Ндомбу Александър!

17′

Шанс и за Септември! Байду успя да се измъкне от отбраната на старозагорци, намери Крис Гади, но ударът на нападателя на Септември е избит!

15′

Вушорович отново е активен, но опитът му да подаде успореден пас на вратата към непокрития Антон Огнянов е пресечен от вратаря Янко Георгиев.

7′

Шанс за гостите да открият резултата! Антон Огнянов получи топката пред вратарското поле при центриране от корнер, но ударът му бе спасен!

5′

Вушорович нахлу в наказателното поле на столичани, но бе блокиран преди да центрира.

1′

5. Октай Хамдиев 8. Денислав Станчев

Септември (София) и Верея се изправят един срещу друг в среща от 14-ия кръг на Първа лига днес, в 17:15 часа.

Един срещу друг застават отборите, които се намират на последните две места в класирането и са основни кандидати за изпадане. Всеки от тях се намира в тежко положение и затова всеки мечтае именно днес да сложи край на пропадането и да запише победа, която да върне настроението и самочувствието.

Септември е в много неприятна серия от 10 поредни загуби. Софиянци са в огромна дупка и не могат да си позволят да продължат по пътя, по който са поели. Отборът има огромни проблеми, основно в защита, и допусна 15 гола в последните си 5 мача. Дори и смяната на треньора за момента не дава желания резултат. Все пак надеждата остава, че нещата скоро ще се обърнат.

Христо Арангелов: Купата не ни е приоритет

"Ние си гледаме първенството, там е нашата цел"

Във Верея обаче ситуацията не е изобщо по-добра. Отборът от Стара Загора е единственият, който все още няма победа на сметката си от началото на сезона. В последно време възпитаниците на Небойша Миличич показаха лек намек на съживяване и взеха две ремите в последните си пет мача, но това е крайно недостатъчно, ако отборът иска да оцелее в елита и е време да започне да побеждава.

Домакините на "Васил Левски" не могат да разчитат в този мач на контузените Иван Тилев и Димитър Костадинов. Треньорът Христо Арангелов се очаква да пусне в игра Янко Георгиев на вратата и Стоянов, Добрев, Бенга и Александър Георгиев в защита. Фабиано и Чандъров са двойката опорни полузащитници, а Галчев ще бъде в ролята на плеймейкър. Русев и Димитров ще действат на крилата, а на върха на атаката ще бъде Гади.

В същото време Верея пристига в столицата в оптимален състав. Гостите се очаква да излязат с Георгиев под рамката и Илиев, Иванов, Йоргенсен и Курупис в отбрана. Маламов, Малек и Мечев ще действат в средата на терена, а в предни позиции ще започнат Вушурович, Мартинович и Огнянов.

Етър победи Верея с 3:0

Поредна "класика" за Етър, великотърновци са на 1/4-финал за Купата на България!