Септември победи Верея с 2:0 в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига. Головете на Националния стадион "Васил Левски" паднаха през второто полувреме и бяха дело на Мирослав Будинов (47) и Мартин Тошев (71).

Столичани заеха 7-о място с 31 точки след днешната победа. Верея остава на шесто място с 35 пункта.

Септември - Верея 2:0

Септември - Верея 2:0, Тошев удвои

Двата тима откриват последния кръг от редовния сезон в Първа лига

Първата по-интересна ситуация в мача стана в 13-ата минута, когато Чандъров бе изведен на добра позиция отдясно, но ударът му бе блокиран от Мунин, а след това Наумов му попречи да потърси съотборник в наказателното поле.

В 19-ата минута Венци Христов намери Станчев на точката на дузпата. Младокът мигновено опита удар, но Елтон се позиционира добре и блокира топката.

В 37-ата минута двамата размениха ролите си. Станчев подаде на нападателя, който намери коридор за стрелба, но ударът му не затрудни Галев. Това бе и последното по-интересно действие през първото полувреме.

Снимка 345741

Втората част започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата в 47-ата минута. Иван Тилев с центриране отляво намери непокрития Мирослав Будинов и нападателят с глава вкара за 1:0.

Николай Митов: Никой не очакваше постигнатото от Септември

"Не надграждаме, сега изграждаме този тим"

Последваха две отлични възможности за втори гол пред Борис Галчев, но халфът не съумя да се разпише. Първо в 55-ата минута ударът му мина над вратата, а в 60-ата минута Наумов изби.

Снимка 345740

В 71-ата минута Септември вкара втори гол в мача. Негов автор стана резервата Мартин Тошев. Нападателят изпревари защитата при центриране на Иван Тилев в наказателното поле и преодоля Наумов за 2:0.

Благомир Митрев: Най-важно е, че постигнахме целта си

"Надявам се да продължим с изненадите"

Шест минути по-късно Галчев отново изпробва рефлекса на Наумов след изпълнение на пряк свободен удар, но младият вратар се справи и изби.

Снимка 345738

В 85-ата минута най-дейният за гостите Венци Христов опита далечен шут, но Галев улови. Малко след това Маламов се опита да изненада Наумов с удар извън наказателното поле, но вратарят на гостите се справи.