Септември записа трета поредна победа в Първа лига. Играчите на Николай Митов надиграха с 1:0 като гост Дунав в мач от 14-ия кръг на първенството. Любопитно е да се отбележи, че и трите успеха за столичани дойдоха с идентичен резултат. Единственото попадение на Градския стадион в Русе вкара Борис Галчев в продължението на първото полувреме.

След този успех Септември заема 10-о място с 16 точки, докато Дунав е 13-и с 10 пункта.

Снимка 320876

Домакините започнаха по-активно срещатаа, но не успяха да затруднят по някакъв начин Янко Георгиев. Първо Добрев се намеси добре при центриране на Хубчев и изпревари Ненов. Малко след това Трифонов блокира удар на крилото на "драконите".

Постепенно Септември изравни играта и я пренесе в полето на русенци. Столичани също изпитваха трудности при създаването на голови ситуации. Такава се откри пред Дунав в 28-ата минута. Ненов стреля извън наказателното поле, топката рикошира в Елтон и попадна в Христофор Хубчев, който от десетина метра прати кълбото над вратата.

Дунав - Септември 0:1

Дунав - Септември 0:1, гол на Галчев

Срещата ще бъде последна на Ивайло Петков начело на "драконите"

Гостите отговориха с опасен удар на Мартин Тошев. Нападателят засече центриране на Гади, но Антонов демонстрира отличен рефлекс и изби.

Ивайло Петков: Малин Орачев ще е новият треньор на Дунав

Ивайло Петков обяви името на новия треньор на Дунав (ВИДЕО)

Специалистът ще бъде представен утре

Така се стигна до продължението на първото полувреме, когато Септември нанесе своя удар. Крис Гади се измъкна от опеката на Хубчев и намери Галчев непокрит около точката на дузпа. Халфът без да се бави насочи топката във вратата на Антонов - 0:1.

Снимка 320874

В игра за Дунав в началото на втората част се появи Бирсент Карагерен, който замени Юлиан Ненов. Именно пред атакуващият футболист се откри първата добра възможност през втората част. Малко след час игра седмицата на домакините пое топката пред наказателното поле, преодоля двама защитници на гостите и шутира, но Георгиев не се затрудни и улови.

Снимка 320873

В 76-ата минута Будинов получи добро подаване в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар и бранител изчисти топката.  В 88-ата минута Васил Шопов бе близо до гол на три пъти. На два пъти Янко Георгиев се намеси добре, а веднъж и гредата помогна на гостите.

Така Септември се поздрави с трета поредна победа в елита.

Николай Митов: Спечелихме с тактика

Николай Митов: Спечелихме с тактическа дисциплина и дух (ВИДЕО)

"Важното е, че побеждаваме и това ни дава увереност"