Отборът на Септември записа минимална победа с 1:0 над Берое в днешния двубой от 21-ия кръг в Първа лига. Единственото попадение бе дело на бившия юношески национал на Германия Кристофър Масамба, който дебютира с екипа на столичани.

Старозагорци дори не завършиха срещата в пълен състав, тъй като Ерол Алкан получи втори жълт и съответно червен картон в 72-ата минута, заради нарушение срещу Георги Стоичков.

Септември - Берое, 1:0 (Развой на срещата по минути)

Безлично представяне на заралии в София

Пред първото полувреме липсваха много атаки, но домакините успяха да достигнат до извеждащо попадение, което бе напълно заслужено, тъй като заралии играха доста слабо. Още в третата минута, Масамба получи топката преди наказателното поле, увлече защитата на "зелените" и веднага стреля към вратата, но право в ръцете на Перниш. Малко след това, Иван Минчев стреля от средна дистанция, но плътният му шут изпрати топката над напречната греда.

В 25-ата минута, дебютантът за септемврийци Кристофър Масамба откри резултата. Асен Чандъров изведе Мандианго на много добра позиция в наказателното поле и той с диагонален удар изпрати топката във вратата на Перниш - 1:0.

След половин час игра, Александър Василев проби към наказателното поле и веднага пусна пас в коридор към Мартин Камбуров. Той необезпокояван стреля към вратата, но неточно. Малко преди края на първото полувреме, Георги Русев напредна по крилото отдясно и пробва директно да шутира към целта, но топката се отби в гредата, а и Перниш успя да я изчисти.

След подновяването на играта, Александър Василев пусна хубав пас към наказателното поле, където Иван Минчев реши да комбинира с Педро Еуженио, който отправи много силен удар към далечния ъгъл, но топката излезе в аут. Александър Вашлиев "достави" топката на главата на Масамба, който стреля отблизо, но правото в ръцете на Перниш.

Асен Чандъров бе оставен напълно непокрит след центриране от фаул на Георги Русев, но ударът му с глава не бе достатъчно точен и топката напусна очертанията на терена.

Снимка 407065

В 70-ата минута, попадение на заралии не бе зачетено заради засада. Иван Минчев центрира към наказателното поле от пряк свободен удар, там Мартин Камбуров бе оставен непокрит и изпрати топката в мрежата, но и на повторенията ясно се видя, че е зад защитата на домакините и решението на страничния съдия е правилно

Ситуацията за старозагорци се влоши още повече в 72-ата минута, когато Ерол Алкан извърши нарушение срещу Георги Стоичков и получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко.

До края на срещата, гостите така и не успяха да създадат нищо интересно пред съперниковата врата и си тръгват с празни ръце от София.

Снимка 407060

След тази победа, Септември изпревари Дунав във временното класиране в Първа лига и вече е на 12-ото място с актив от 17 точки, докато Берое остава пети с 36.