Отборите на Септември и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Двата тима предложиха изключително интересен двубой на Националния стадион "Васил Левски", а попаденията отбелязаха Тодор Неделев в 20-ата минута от дузпа и Крис Гади в 53-ата.

"Канарчетата" могат да съжаляват да изпуснатата победата, след като пропиляха няколко добри възможности за гол чрез голмайстора Неделев, Виана, Серкан и Стивън Петков.

Септември - Ботев (Пловдив) 1:1

Септември - Ботев (Пловдив) 1:1, Гади изравни

Столичани ще се опитат да спрат серията на "канарчетата" от 8 мача без поражение

Това бе 9-и мач поред без поражение за играчите на Николай Киров, след който те делят 4-о място с Берое. Двата тима имат по 27 точки, но заралии са с мач по-малко.

Септември заема 10-а позиция с 20 пункта.

Снимка 325591

Двубоят започна изключително динамично, като опасностите се редуваха една след друга пред двете врати.

Във 2-ата минута Гади центрира към Тошев, който бе непокрит, но остана под топката. Малко след това Тилев опита удар, но Чворович се справи.

Николай Киров: Не съм доволен как отборът стоеше в двете фази (ВИДЕО)

"Накрая дори можеше да загубим мача"

Ботев отговори с неточен удар на Фернандо Виана. В 10-ата минута Неделев получи отличен пас на дузпата и стреля силно, но Добрев застана на пътя на топката и предотврати опасност пред вратата на домакините. Пет минути по-късно отново националът пропусна, след като негов удар с глава мина покрай вратата.

В 20-ата минута "канарчетата" излязоха напред в резултата. Густаво Афонсо проби отляво и бе препънат от Стоичков. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Тодор Неделев.

Снимка 325589

След гола срещата продължи да се развива на високи обороти. Гостите бяха близо до втори гол, но удар с глава на Густаво премина над вратата.

В 24-ата минута Борис Галчев пропусна най-добрата възможност на Септември. Иван Стоянов се справи с отбраната на Ботев отдясно и намери опитния халф около точката за изпълнение на наказателен удар, който стреля над вратата.

Малко след това организира поредната си многоходава атака, която завърши със силен и неточен удар на Виана. В 32-ата минута Янко Георгиев спаси своя отбор от второ попадение. Стражът се намеси добре при удар на Серкан Юсеин от близка дистанция.

Снимка 325584

Две минути по-късно Йордан Минев проби отляво и пусна пас успореден на голлинията, но там Фернандо Виана не успя да засече топката в опразнената врата.

Втората част започна отлично за домакините. В 53-ата минута Георги Стоичков получи топката отдясно и с центрира в наказателното поле, където Крис Гади с глава направи Чворович безпомощен.

Снимка 325586

Пет минути по-късно "канарчетата" на два пъти бяха близо отново да излязат напред в резултата. Първо Бризола и Виана направиха двойно и нападателят се озова на добра позиция, но Янко Георгиев се намеси добре и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Радослав Терзиев стреля неточно с глава.

След час игра Николай Киров пусна в игра своя жокер Стивън Петков, който замени Фернандо Виана.

Снимка 325588

В 72-ата минута удар на Петков с глава мина покрай вратата. Две по-късно нападателят направи непростим пропуск, след като не успя да се възползва от отлично центриране на Дуде Ндонгала, при което и Янко Георгиев действа неориентирано.  Французинът намери своя съотборник в наказателното поле, но той не успя да се възползва от неразчетенето излизане на стражан на домакините и стреля над вратата.

Николай Митов: Съжалявам, че не победихме (ВИДЕО)

"Не се притеснявам от ЦСКА, излизаме за победа"

В 78-ата минута Байду намери Иван Тилев на дъгата на наказателното поле, но ударът на младокът бе слаб и не затрудни Чворович.

В 83-ата минута Ндонгала комбинира с Панов, след което опита удар, който не затрудни Георгиев.

Снимка 325614

В продължението на срещата Септември на два пъти можеше да стигне до гол. Байду напредна в полето на гостите и нанесе силен удар, който рикошира в тялото на Терзиев и придоби неприятна парабола, а Чворович със сетни сили успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар настъпи меле в наказателното поле на гостите, при което играч на Септември нанесе удар, а Панов изчисти топката от голлинията.

Така двата тима не успяха да излъчат победител.