ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:3!

Втори гол в мача за Свилен Щерев!

Отново засича топката от въздуха.

Този път след продължително разбъркване в полето на домакините и неразбирателство в тяхната защита.

72′

Фирцулеску заменя Мунин.

68′

Димитров заменя Русев.

67′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:2!

Борис Галчев бележи за домакините!

Добро центриране по фланга, след което и чудесно отиграване с глава на Галчев!

Резултатът е изравнен.

61′

Мандиангу стреля!

Топката преминава встрани от целта.

Нова пропусната възможност за домакините.

53′

Неуверени действия на Дюлгеров.

Алвеш все пак успява да изчисти топката напред, след акция на Ахмедов.

52′

Жълт картон за Патев.

50′

Васев сменя Исаевски.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме бе динамично и двата състава доказаха, че нямат намерение да покажат същото, което предоставиха на феновете си в първия двубой.

Напротив, от онова вяло 1:0 преди няколко дни нямаше и помен, като съперниците си поделиха полувремето наполовина.

През първите двадесетина минути домакините владееха инициативата. Те стигнаха до откриване на резултата след само 5 минути игра. Тогава Здравко Димитров бе оставен в добра позиция и не сгреши, давайки предимство на отбора си.

Постепенно обаче гостите изравниха резултата и намериха слабото място на столичани. Това бяха центриранията в пеналта на Георгиев.

При първото по-опасно от тях Ахмедов успя да стигне до топката, стреля с глава, кълбото рикошира в гредата, върна се към тялото на Георгиев, отново в рамката на вратата, а след това най-после вратарят на софиянци го хвана в ръцете си.

Във втория подобен случай късмет за домакините нямаше. Този път центрирането бе на Исаевски, намери Иса, който също с глава прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георгиев.

И докато играчите на Септември не бяха много добре ориентирани след полученото попадение в 41-ата минута, само 3 по-късно Свилен Щерев стреля директно от воле, без подготовка, правейки обрата пълен.

Така преди почивката драмата в столицата бе пълна, а предимството на русенци в резултата - факт.

45′

Почивка.

44′

1:2!

Попадение на Свилен Щерев.

Оправдава гласуваното му от Киров доверие.

Засече топката от воле, с голяма доза самочувствие!

41′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Иса бележи с глава!

Страхотно положение за гостите, при което футболистът на Дунав остана непокрит.

Георгиев направи крачка в страни преди центрирането на Исаевски и това се оказа определящо.

39′

Дунав е отборът, който владее повече топката.

Това не води до кой знае колко впечатляващи действия на тима в предни позиции.

37′

Засада на Мандиангу.

35′

Пробив на Галчев по дясното крило.

Топката продължава движението си към Чандъров, след като рикошира в тялото на Мандиангу.

Той не успява да стреля.

28′

Ахмедов стреля с глава!

Топката рикошира в дясната греда на вратата, пазена от Георгиев.

След това кълбото се отби в тялото на стража, отново в гредата, а след това той я улови в ръцете си!

Перфектна възможност за Дунав, която обаче завършва без да бъде отбелязано попадение.

26′

Мандиангу пробива в наказателното поле на Дунав.

Ковачев успява да избие топката от краката на атакуващия играч на домакините.

Претендираше той за извършено нарушение, но повторенията показаха, че такова категорично не е било извършвано.

21′

Станоев стреля!

Георгиев спасява.

Добро статично положение за Дунав, но реакцията на вратаря на столичани бе похвална.

19′

Интересна ситуация пред вратата на Септември.

Ахмедов се забавя и не успява да отиграе добре топката.

Възможности като тази не са често явление за гостите.

14′

Засада на Ахмедов.

11′

Освободи се Свилен Щерев по десния фланг на Дунав.

Центрира в наказателното поле.

Топката е избита.

Галчев не успява да се възползва и опитът му за организиране на контраатака е неуспешен.

8′

Жълт картон за Ковачев.

Първо официално предупреждение в мача.

6′

Центриране на Галчев!

Топката е избита от защитник.

Напрежението пред вратата на гостите обаче се запазва.

4′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!

1:0!

Попадение на Здравко Димитров!

Отбраната на русенци се пропука сериозно.

Получи топката футболистът на столичани, който по земя я продължи към десния ъгъл на вратата на съперника.

Преднината на софиянци вече е налична!

1′

4 Иван Арсов 83 Христо Попадийн

Отборите на Септември и Дунав (Русе) излизат един срещу друг в една от най-важните си битки през сезона.

В 20:00 часа, на Националния стадион "Васил Левски", единайсеторките ще премерят сили в реванша от плейофа за оставане в елита на страната.

Предимство има Септември, който победи с 1:0 своя съперник в началото на седмицата.

Крайният победител от двете срещи ще остане в Първа лига, а загубилият ще играе бараж срещу Монтана или Арда.

Септември опитва да задържи водещия си голмайстор

Договорът на Кристофър Мандиангу е до края на сезона

Домакините от София отново ще разчитат на Кристофър Мандиангу. Зимното попълнение на Септември вкара 6 от всички 15 гола на септемврийци през календарната 2019 г., като два от тях бяха срещу дунавци в Русе - при 2:2 на 8 април т.г. и за 1:0 в първия финален двубой за 11-ото място.

Людмил Киров: Светослав Ковачев е нужен на отбора

"Мислехме, че след Витоша на 50% сме си свършили работа"

Допълнителен стимул за Септември е и фактът, че последната загуба у дома на тима бе на 10 март т.г. - 1:2 срещу Славия, след това столичани записаха 2 победи и едно равенство на свой терен, като ремито бе срещу Дунав (1:1 на 26 април).

При неуспех, Дунав ще повтори миналогодишното си класиране в Първа лига - 12-о място, когато остана в елита благодарение на победа с 2:1 в баража срещу Царско село. В предишните си 5 мача в първенството тимът от Русе вкара едва 2 гола.