Славия спечели с  2:1 опашкарското дерби с Монтана в мач от петия кръг на Първа лига, игран в Ловеч.  Много от запалянковците обаче видяха договорка и изразиха възмущението си в социалните медии.

Повод за това бе, че символичните домакини откриха чрез бразилеца с български паспорт Маркиньос в 86-ата минута, но въпреки това „белите" успяха да обърнат резултата за крайното 2:1 с попадения на Георги Йомов в 88-ата минута и Борислав Балджийски в 91-ата минута.

Фенове коментират, че след гола на Маркиньос коефициентът в различните букмейкърски къщи е бил между 1:100 и 1:151, пише "24 часа". Това означава, че тогава при резултат 1:0 за Монтана, ако някой е сложил 10 евро за победа на Славия, ще спечели между 1000 и 1500 евро.