Локомотив (Мездра) спечели с 3:1 пред собствена публика срещу Миньор в мач от 18-тия кърг на "А" група.

Като цяло мачът бе равностоен, но "железничарите" бяха значително по-ефективни и успяха да се възползват от възможностите си.

В герой за мездренци за пореден път се превърна техният капитан Саша Симонович отбелязал първите две попадения в срещата.

Първи реална възможност за гол, обаче имаха гостите от Перник и в 16-ата мин. Петър Петров нацели напречната греда.

Отговорът на домакините бе подобаващ и пет минути по-късно Саша Симонович от пряк свободен удар откри резултата.

След почивката Симонович вкара и още едно попадение. След центриране от ъглов удар Георгиев стигна пръв до топката и отклони с глава към непокрития Симонович, който от съвсем близка дистанция също с глава реализира за 2:0.

Само две минути по-късно Локомотив реши всичко в своя полза. След лошо изчистена топка от защитник на перничани, Уго Симоеш пое топката, премина няколко метра и със страхотен удар от границата на наказателното поле остави Шейтанов безпомощен и направи резултата "класически".

Гостите все пак стигнаха до почетно попадение и в 78-ата мин. Христо Господинов проби отдясно, почти от аутлинията върна назад към Петров и той с прецизен шут оформи крайното 3:1.

ЛОКОМОТИВ (Мз) - МИНЬОР 3:1 (1:0)

1:0 Симонович (21)

2:0 Симонович (68)

3:0 Симоеш (70)

3:1 Петров (78)

Локомотив (Мз): Левашки, Анев, Цветкович, Симоеш, Т. Трифонов (46-Филипов), Илиев (79-Лотас), Христозов, Симонович, Фонсека, Тозе (61-Георгиев), Тодоров

Миньор: Шейтанов, Божиков, Василев, Дюлгеров (56-Марков), Р. Трифонов, Мутафов, Янкович (46-Руменов), Петров, Хазуров, Господинов, Лерант

Жълти картони: Руменов (Миньор)