Едва четири клуба от "А" група са без запори на сметките си заради задължения. Останалите нямат право да получават "футболни" пари по телевизионни и рекламни договори и евентуални субсидии от УЕФА. Всички те отиват през БФС по сметки на съдия-изпълнители, които ги разпределят на футболисти, треньори, фирми или институции, които си чакат дължимото от елитните ни клубове.
Лудогорец, Левски, Литекс и Славия нямат този проблем. Доскоро запор е имало и за клуба от Ловеч, но оттам са изчистили дължимото. Най-сериозни са числата при ЦСКА, но се предполага, че клубът има и най-сериозен ресурс да погаси необходимите суми за падането на запорите. Особено тревожно е положението при Етър, Локомотив (Сф) и Миньор.
Ако не изчистят дълговете си до 31 март, клубовете рискуват да не получат лиценз за следващия сезон. Тогава е срокът за представяне на изрядна документация пред комисията, работеща под шапката на УЕФА към БФС. Стана традиция в началото на всяка календарна година темата с лицензите да е "гореща". От 2013-а контролът на европейската централа се очаква да е особено строг. УЕФА започва и периодичен мониторинг на "А" група с проверки на всеки три месеца.
Мярката е свързана с постепенното влизане в сила на правилата на финансовия феърплей. Според него клубовете трябва да отчитат разходи, не по-големи от приходите си.
Само 4 клуба в "А" без запор
Източник: wtv.bg
gentile
на 06.02.2013 в 11:39:56 #4А Ботев на кого дължи?
Leci 11
на 06.02.2013 в 10:31:08 #3Лека партенка и безпризорните подуенски скотове се насраха от щастие.. Глупави сте като колорадски бръмбари, подуенци!
armeiski
на 06.02.2013 в 09:43:07 #2Взривявай обора! Опс, това май вече го направиха
evropata
на 06.02.2013 в 09:41:18 #1вместо спонсорите да от4итат разходи по клубове и да не плащтат данъци, по-добре ще бъде да закрият футбола и въобще уж професионалния спорт, да започнат да строят детски градини и да плащат по-големи детски. После да се развие масовия спорт - ще е по-евтино и полезно. Може и велосипедни алеи да се понастроят. Всички тия футболисти и борци да се вкарат в производството, хем и хората да не си губят времето и парите по стадиони и телевизори.