Столичният Академик записа повече от важна победа в борбата за оцеляване в елита. В двубой от 17-ия кръг "студентите" се наложиха с 1:0 като гост на друг новак - Видима Раковски.

В герой за Академик се превърна нападателят Стойко Сакалиев, който донесе трите точки с гола си в 92-ата минута. Юнашата на Нефтохимик бе оставен непокрит в полето на домакините и от няколко метра нямаше проблем да смълчи трибуните на стадион "Раковски".

Домакините от Севлиево трябва да съжаляват за поражението, тъй като бяха по-активният отбор през всичките 90 минути, но така и не успяха да се справят със сгъстената отбрана на столичани. Отлични положения за Видима пропиляха Господинов и Владинов. Техните пропуски в крайна сметка се оказаха фатални за крайния изход.

ВИДИМА РАКОВСКИ - АКАДЕМИК 0:1

СЪСТАВИ, СТАТИСТИКА И ГОЛМАЙСТОРИ - ТУК!