Рилски спортист победи с минималното 1:0 Спартак (Вн) в дербито за оцеляване в елита.

Единственото попадение на стадиона в Самоков реализира Иван Гемеджиев в 51-ата минута. След спечелените три точки "скиорите" събраха 18 т., а "соколите" остават с 19. Новият треньор на Спартак (Вн) Неделчо Матушев дебютира с поражение.

Още в началото на срещата гостите упражниха натист. В 8-ата минута Дарин Тодоров вкара топката в мрежата на домакините, но реферът Стоян Алексиев го отмени, тъй като видя нарушение на Тодоров срещу бранител на Рилецо.

Десетина минути след това футболисти на двата отбора се спречкаха в средата на терена. Всичко тръгна след нарушение на Кунчев срещу Карагеоргиев. Съдията Стоян Алексиев не показа картони, но все пак страстите бяха охладени.

В началните минути на второто полувреме "скиорите" упражниха натиск и в 51-ата минута успяха да поведат в резултата. Иван Гемеджиев реалзира за 1:0, след като се озова сам срещу младият страж на Спартак Цветомир Цанков.

В 61-ата минута Кирил Александров пропусна да удвои, след като изскочи сам срещу Цанков, но не успя да го преодолее. До края на мача в игра се появи бранителят на варненци Будимир Джукич, който заедно с Велимир Иванович и треньорът Неделчо Матушев записаха дебют за Спартак (Вн).

РИЛСКИ СПОРТИСТ - СПАРТАК (Вн) 1:0
1:0 Иван Гемеджиев (51)

Р. СПОРТИСТ: Бело, Пътников (58-Крумов), Щърков, Д. Стефанов, Карагеоргиев, Цветков, Маринов, В. Киров, Ст. Костадинов (64-Фидел), К. Александров, Гемеджиев

СПАРТАК (Вн): Цанков, Маринов, Пейков, Арангелов, Дяков, Кунчев, Стоев, Пекин, Иванович, Филипов (69-Каптиев), Д. Тодоров (69-Джукич)