ЦСКА удари с 2:0 Миньор (Перник) в мач от 26-ия кръг на "А" група. И двете попадения бяха дело на бразилския нападател Мишел Платини, като особено красиво бе второто попадение. Така, "червените" се доближиха плътно до втория Левски и ще дебнат грешки на "сините" до края на шампионата.

Още в 3-ата минута Румен Трифонов напредна и центрира, а в наказателното поле Спас Делев свали добре към Маркиньос, който пропуска да открие резултата.

След това играта се поуспокои. В 27-ата минута дойде най-добрата ситуация в мача до момента. Костадин Стоянов центрира прекрасно в наказателното поле, но там Спас Делев стреля с глава над напречната греда.

Голът за ЦСКА, който се печеше, падна чак в последната минута на полувремето. Иван Караджов подаде силно, Даниел ЗЛатков допусна да бъде прехвърлен и топката стигна до Спас Делев. Той подаде прекрасно към Платини, който с много мощен удар откри резултата - 1:0.

В 56-ата минута ЦСКА реши всичко с феноменален гол за Мишел Платини! Галчев центрира към Спас Делев, който свали към бразилеца и той с много мощен удар от воле вкара за 2:0. Попадението определено може да претендира за гол на сезона.

До края на срещата ЦСКА продължи да атакува, като в 70-ата минута Костадин Стоянов се размина с гол, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

За Миньор с пропуски се отличиха Въндев и Янкович. Последният бе оставен непокрит в наказателното поле, но се засуети и не успя да отбележи.

Така, ЦСКА прибави лесни нови 3 точки до края на сезона.