Пирин (Гоце Делчев) победи с 3:2 Нефтохимик (Бургас) в дербито на дъното на класирането на „А" група. Това беше последен мач от редовния сезон, а благодарение на успеха неврокопчани се отлепиха от дъното и пратиха там именно „шейховете" от Бургас.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута чрез Хазуров, а в самия край на полувремето бургазлии изравниха чрез звездата си Живко Петков.

В началото на второто полувреме Близнаков, в интервал на 3 минути, се разписа на два пъти и даде сериозен аванс на Пирин. За жалост на домакините обаче малко след попаденията нападателят получи травма и бе заменен.

Крайното 3:2 оформи Любомир Божинов, който бе точен от дузпа в 67-ата минута.

Благодарение на успеха Пирин събра на сметката си 15 точки. Нефтохимик е на дъното с 12. И двата отбора ще участват във втората седмица на плейофите.

ПИРИН - НЕФТОХИМИК 3:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)