Витоша (Бистрица) продължава да мечтае за първата си победа в Първа професионална лига. Днес "бистришките тигри" записаха загуба с 1:3 от Пирин в мач от втория кръг на плейофите в елита.

Точен за домакините бе Стефан Христов. За гостите пък се разписаха Флорент Боджаджа, който отбеляза два гола, и Анти Рениа, оформяйки крайния резултат.

Снимка 349437

За съжаление обаче, и в тази среща станахме свидетели на фрапантна съдийска грешка. Георги Кабаков отсъди дузпа в полза на бистричани заради това, че Преслав Йорданов е играл в собственото си наказателно поле с... глава. Григор Долапчиев обаче, не успя да се възползва и сгреши от бялата точка, не успявайки да насочи топката в очертанията на вратата.

Витоша - Пирин (Развой на срещата по минути)

Мачът е днес от 17:15 часа

Доста равностойна първа част изиграха двата отбора на стадиона в Бистрица. Радослав Кирилов на няколко пъти пробва да покоси вратата на домакините, но тя бе плътно заключена почти до края на първите 45 минути. Преслав Йорданов и Конър Хендерсън също записаха имената си сред пропуските, а "тигрите" се възползваха по най-добрия начин от грешките на своя съперник.

В 26-ата минута, Стефан Христов бе чудесно изведен от своя съотборник Григор Долапчиев и не сгреши при завършващия удар за 1:0.

В добавеното време, Флорент изравни резултата. Конър Хендерсън центрира от корнер към наказателното поле на Витоша, а Боджадж засече с глава и изпрати топката в мрежата за 1:1.

Второто полувреме бе наситено с доста нерви и спорни ситуации. Още в първите минути, Витоша имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от Георги Кабаков. Григор Долапчиев падна в наказателното поле след единоборство с Костадин Ничев, а след повторенията стана ясно, че решението на главния съдия е било правилно.

Две минути по-късно обаче, 11-метровият наказателен удар в полза на домакините бе факт. Преслав Йорданов игра с ръка в собственото си наказателно поле, заради което реферът отсъди дузпа в полза на "тигрите". След повторенията обаче, останаха съмнения дали такава имаше, тъй като топката се удря в главата на нападателя, не в ръката му. Григор Долапчиев застана зад топката, но направи фрапантен пропуск от бялата точка.

В 70-ата минута Флорент наказа амбициите на бистричани за първа победа, разписвайки се за втори път във вратата на Ники Георгиев.

В 83-ата минута, "орлетата" тотално прекършиха Витоша. След центриране от фаул, Ники Георгиев не реагира по най-добрия начин и топката попадна в краката на Анти Рениа, който с лекота се разписа за 3:1, оформяйки и крайния резултат.