Пирин (Гоце Делчев) стигна до обрат срещу гостите си от Локомотив (Пловдив) в последния кръг на „А” група. В дербито на най-одумваните тотоджийски тимове, неврокопчани биха с 2:1 с обрат. Пловдивчани откриха преди антракта, а след това домакините изковаха трите точки.

В края на първото полувреме Владимир Мирчев изведе напред Локомотив с тупалка от десетина метра. След час игра Алба пък изравни след меле в пеналта на „смърфовете”.

Юношата на Локомотив Веселин Марчев пък изработи победния гол за Пирин с прострелно центриране. При гола Алба изпревари вратаря Йордан Господинов и с лекота прати в мрежата му за втори път- 2:1 за Пирин.

В абсолютно безсмисления мач за крайното класиране-двата тима кротко издържаха до последния съдийски сигнал.

В заключителните минути на мача Пирин опита да стигне и до по-изразителна победа, но футболните аргументи на играчите от селекцията на пловдивчанина Тенчо Тенев не бяха достатъчни за трета топка в мрежата на Локомотив.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА И ПОДРОБНОСТИ ПО МИНУТИ!