Пирин (Гоце Делчев) се наложи с 2:1 над Ботев (Враца) като домакин в двубой от 17-тия кръг на "А" група.

Алба и Хазуров вкараха по един гол за Пирин в двете полувремена, а Якимов успя да изравни преди почивката за Ботев.

Домакините откриха резултата в 33-та минута, когато след пряк свободен удар топката се озова в Алба, който успя я вкара в мрежата за 1:0.

В 40-ата обаче Якимов от гостите намери от воле една отбита топка и с отличен изстрел изравни за 1:1.

В 63-ата минута Близнаков центрира от фаул, а от няколко метра Хазуров не сгреши с глава - 2:1 за Пирин.

Четири минути по-късно Жайро от Ботев бе изгонен с червен картон заради изключително глупав удар без топка срещу Близнаков.

В продължението на мача численото неравенство бе изравнено, след като Витанов извърши тактическо изречение и получи втори жълт картон, но така или иначе това не повлияа на резултата.

Пирин разполага с 21 точки и заема осма позиция в класирането, докато тимът от Враца е 10-ти с 16 пункта.