Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 720

Пирин и Локо (ГО) не се победиха в последен двубой от 29-ия кръг на Първа лига

Възроденият Локо (ГО) не загуби и при визитата си на Пирин

"Орлетата" останаха на крачка от пълен обрат срещу гостите от Горна Оряховица

90′

Последна смяна за гостите от Локомотив, които определено печелят време. В игра,за доста кратко, влиза Венци Керчев.

89′

Костадин Ничев влиза принудително в игра заради възникналата контузия на Антон Костадинов.

85′

Официално предупреждение за Антон Костадинов, който спря обещаваща атака на Локомотив.

79′

ШАНС ЗА ЛОКО! Хубаво центриране на Бен Отман от корнер на границата на вратарското поле, Софиан Муса и Жан Амброуз се разминаха да засекат с глава и Макенджиев отдъхне.

74′

Александър Димитров моментално реагира на изгонването на Мадианга, включвайки в игра Ники Христов.

70′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА МАДИАНГА! Положението за Локо (Горна Оряховица) рязко се влоши в 20 минути преди края, когато "железничарите" останаха с човек по-малко. Карл Мадианга вдигна високо своя крак при едно единоборство и бе наказан с втори жълт картон от Никока Попов, което значеше и край на мача за един от множеството "черно-бели" легионери.

69′

Иван Цветков се появява в игра под бурните аплодисменти на пиринската публика.

68′

Жълт картон за Юлиян Попев заради натрупани нарушения.

63′

Александър Димитров предприема първа смяна в своя тим. На терена се появява Софиан Муса.

58′

ДАНИ МЛАДЕНОВ!! Тази вечер Дани Младенов определено беше под пара. Резервата собственоръчно можеше да осъществи пълния обрат за своя тим в 58-ата минута. Крилото навлезе мощно към центъра на терена, размина двама бранители на Горна Оряховица и отправи тежък шут, който мина на сантиметри от горната греда на Банков.

51′

Картон ще има и за другия провинил се в ситуацията Карл Мадианга.

50′

Официално предупреждение за Станислав Костов, който влезе в разправия с Мадианга.

48′

ГООООЛ ЗА ПИРИН!!! ДАНИЕЛ МЛАДЕНОВ-ДУЗПА!! 1:1!! Подновяването на срещата най-сетне сбъдна желанието на домакините. Появилият се като резерва Даниел Младенов бе изведен зад отбраната на Локомотив и впоследствие беше посечен от излезлия да го спре страж Николай Банков. Реферът Никола Попов не се поколеба и посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби потърпевшият Младенов, който с безкомпромисно изпълнение направи 1:1!

47′

На почивката в игра за Пирин се появява Даниел Младенов, който заменя неубедителния Димитър Благов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

СИЛНИ МИНУТИ ЗА ПИРИН!! "Орлетата" опитаха да завършат първата част с отбелязването на изравнителен гол. Такъв можеше да се случи в самия край на полувремето, когато Станислав Костов отклони лекичко с пета към набралия скорост Рос Дженкинс. Бившият играч на Уотфорд обаче се засуети и изпусна точния момент, в който да отправи голов изстрел. При продължението на атаката, пиринци претендираха, че Мартин Кавдански е  играл с ръка в собственото си наказателно поле.

43′

Нерви на стадион "Христо Ботев". Александър Башлиев реагира бурно на съдийско отсъждане и бе декориран с жълт картон.

36′

"ОРЛЕТАТА" ПАК ИСКАТ ДУЗПА! Страдайки от липса на адекватни атаки, селекцията на Милен Радуканов опитваше да си спечели дузпа чрез театрални падания в наказателното поле. При едно от тях Благов разпери високо ръце, след като бе леко докоснат от Владислав Узунов. Никола Попов обаче отново не пожела да отсъди наказателен удар за домакините.

30′

Отбраната на Локомотив (ГО) действа хладнокръвно и до този момент не дава шанс за подобаващ отговор на своя съперник.

15′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 0:1! КИФУЕТИ! В момент, когато Пирин постепенно изравни играта и сякаш беше на минути от гол в мрежата на Банков, пробойна в отбраната на благоевградчани подари водачеството на техния съперник. Тандемът Ндонгала - Кифуети отново действаше на високи обороти. Първият подаде на колегата си с №14, който рязко смени посоката срещу Николов и сам срещу Макенджиев не сгреши за 1:0!! Начинът му на радост бе доста любопитен, имитирайки удар с камшик!

13′

Жълт картон за Фиданин, който влезе мног грубо в краката на Башлев.

12′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Главният съдия Никола Попов си навлече гнева на лютите макета в 12-ата минута, след като не пожела да свири дузпа в тяхна полза. Станислав Костов навлезе с прецизна техника в наказателното поле на Локо, но впоследствие бе съборен от застаналия на позицията си Милен Желев. От видеоповторенията пък ясно се видя, че действията на национала не са възможно най-чистите.

10′

ГРЕДА ЗА ЛОКОМОТИВ (ГО)! Наглед спокойното начало на двубоя изведнъж можеше да донесе гол на публиката в Благоевград. Гостите от Локомотив организираха добра атака по крилото чрез Ндонгала, който отправи хубаво подаване към Кифуети. Макенджиев и Николов не се разбраха кой да спре африканския таран и това му даде отличен шанс да отправи удар, който намери страничната греда на "орлетата".

4′

Историческият баланс между двата тима в Първа лига:  18 мача, 6 победи за Пирин Бл, 5 равенства, 7 победи за Локо ГО, голова разлика 27-20 за Пирин Бл;

3′

Локо (Горна Оряховица) е в подем под ръководството на Александър Димитров. "Железничарите" са в серия от 4 мача, в които неизменно успяват да се разпишат. Няма българин с повече от 2 гола за Локо през сезона, водещите трима реализатори са чужденци - Кифуети (6), Ндонгала (5) и вече напусналият тима Курьор (3).

2′

Пирин е единственият тим в лигата в поредица от 5 последователни победи на свой терен, всички от началото на календарната година и под ръководството на Милен Радуканов.

1′