Пирин хвърли бомбата във втория кръг на "А" група. Благоевградчани победиха Литекс като гости с 1:0. Герой за "орлетата" край Покрития мост стана преотстъпеният от Левски Иван Цачев, който реализира единственото попадение в мача.

Литекс имаше пълно териториално преимущество, но атаките на "оранжевите" бяха предвидими и се разбиваха в добре организираната отбрана на Пирин.

Иначе първото по-опасно положение се откри пред домакините. В 12-ата минута Янев излезе на стрелкова позиция, но не успя да намери топката по най-добрия начин и шутът му излезе в аут.

В 30-ата Дока успя да се разпише, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Само секунди след почивката ловчанлии отново можеха да отбележат. Янев нахлу отдясно и центрира. Там  Нифлор опита удар с глава ,който обаче попадна в ръцете на вратаря Ганев.

10-ина минута преди края Иван Цачев се пребори със защитник в оранжево и изскочи сам срещу Голубович, но вратарят на ловчанлии успя да спаси.

В 85-ата даденият под наем от Левски нападател се реабилитира. Той напредна през разредената защита на Литекс и този път не сбърка - 0:1.

В самия край на мача благоевградчани останаха с десет души, след като Мирослав Ризов получи втори жълт за грубо влизане в краката на Миранда. Домакините пък така и не успяха да организират опасна атака към вратата на гостите.

Съставите:

ЛИТЕКС: 1. Голубович, 2. Барт, 22. Николов, 6. Петков, 3. Занев, 10. Сандриньо, 25. Кишишев, 9. Тодоров, 7. Янев, 15. Дока, 19. Нифлор
ПИРИН: 22. Ганев, 2. Кондев, 5. Станчев, 6. Георгиев, 10. Паланков, 11. Анев, 18. Галчев, 23. Молдованов, 25. Ризов, 27. Митревски, 28. Пеев