Дани Младенов отстъпва мястото си на Пламен Гълъбов

Много разочароващ удар на Младенов, който остана непокрит в наказателното поле, но се засуети и стреля доста неточно.

Петър Христов се появява на мястото на Тодор Паланков

Никола Колев заменя голмайсторът Мане

72′

Жълт картон за Мане за забавяне на играта

63′

Сандев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след корнер и стреля с глава, но не намери очертанията на вратата.

54′

Резултатът вече е 3:1 в полза на Етър.

54′

Хендерсън центрира в наказателното поле, където Паланков бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

52′

ГООООЛ! Мане извежда Етър напред в резултата! Аласана получи хубав пас от Румен Руменов и с едно докосване от границата на наказателното поле изпрати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Георги Георгиев за 1:0.

51′

Анте Рениа засече с глава центриране от корнер отблизо, но Христо Иванов спря топката на голлинията и не позволи тя да премине и да се озове във вратата му.

45′

Начало и на втората част!

45+1′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при нулев резултат.

44′

Почански реши да комбинира с връхлитащия на скорост Бадара. Той обаче не успя да овладее добре топката и тя излезе в аут. Видя се, че при удара му страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада, така че дори и Самб да се бе разписал, голът нямаше да  бъде зачетен.

35′

И Конър Хендерсън записа името си сред пропуските. Въпреки това ударът му от дистанция бе много хубав и плътен, но топката не намери очертанията на вратата.

33′

Жълт картон за Венцислав Василев

32′

Силен шут на Траянов премина над вратата на Христо Иванов.

29′

Претенции от Пирин за неотсъдена дузпа от Никола Попов заради фаул в наказателното поле срещу Анте Рениа. След повторенията обаче се видя, че решението на главния съдия е правилно.

22′
17′

Жълт картон за Костадин Ничев

15′

В първия плейофен мач Етър победи Пирин с 2:1.

13′

Чудесно спасяване на вратаря на Етър! Боджадж стреля към целта с глава след като засече центриране от корнер, а топката тупна точно пред голлинията, но стражът се справи и изби.

12′

Радослав Кирилов беше спрян от защитата на Етър, въпреки че успя да отправи доста опасен удар към вратата на гостите.

10′

Въпреки че на терена няма много интересни ситуации до този момент, напрежението в щаба на Пирин е осезаемо. Милен Радуканов недоволстваше от решение на Никола Попов за неотсъдено нарушение в полза на "орлетата".

2′

Истински футболен празник в Благоевград. Феновете на Пирин са изпълнили трибуните на стадиона, за да подкрепят своите любимци в този важен двубой.

1′

10 Велко Батрович

Тази вечер от 20:30 часа Пирин приема Етър в Благоевград в мач-реванш от плейофите за изпадане от Първа лига. В първата среща "орлетата" загубиха с 1:2.

И двата отбора влизат в този сблъсък с негативни серии - Пирин не успява да опази мрежата си "суха" в последните си девет мача, докато гостите в цели 18.

Етър победи Пирин с 2:1

Етър удари Пирин в първия епизод от битката им за оставане в елита

Реваншът ще е повече от интересен

И двамата старши треньори са убедени в качествата на своите футболисти и излизат на терена за победа, като прословутия "пирински дух" не веднъж е спасявал играчите на Милен Радуканов.

Формата на момчетата на Красимир Балъков при гостувания обаче не е никак добра. Единствената си визита, която те не загубиха, бе на Левски на "Герена", когато двата отбора завършиха при резултат 1:1.