Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 380

КРАЙ НА МАЧА!

Пиринско "тики-така" остави с пръст в уста БГ Лестър (ВИДЕО)

"Орлетата" сложиха край на "черната" серия с 4:1 срещу Дунав

83′

Влезлият като резерва за гостите - Искандар Джалилов се контузи и няма да може да довърши срещата. Поради изчерпания брой смени, Дунав ще доиграе двубоя с човек по-малко.

82′

Последна смяна за Пирин.

80′

САНДЕВ! До края резилът за Дунав можеше да бъде пълен, ако Луков не бе спасил с вещина удар с глава на завърналия се след контузия Румен Сандев.

70′

Ндуйе Муйеци няма да сложи край на головата си суша, тъй като бива заменен от Тодор Траянов.

68′

Искандар Джалилов ще има 22 минути, за да покаже уменията си на терена.

62′

ГОООЛ ЗА ПИРИН!! 4:1!! КОСТОВ!! Когато всичко ти върви, просто няма защита или вратар, които да те спрат. Това значеше с пълна сила и за Станислав Костов, който в 62-ата минута заслужено успя да отбележи гол на своята сметка. Някогашната надежда на ЦСКА получи пас в перспектива от Старокин. Справи се елегантно със съперников бранител и хладнокръвно вкара за вече разгромното 4:1.

58′

Русенци също предприемат рокада. Мястото си отстъпва Юлиан Ненов.

56′

Неубедителният Тони Тасев напуска игра. Появява се любимецът на треньора - Димитър Благов.

53′

МУЙЕЦИ! Подновяването на играта можеше да сложи край на головата суша за албанския таран Ндуйе Муйеци. Поредна силна атака на "орлетата" свари неподготвена защитата на Дунав. Хитър пас изведе нападателя на стрелкова позиция, но Луков съумя да остави надеждите на своя тим живи.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Преди почивката Тони Огнянов можеше да върне окончателно интригата на "Христо Ботев", но ударът му от пряк свободен удар профуча на сантиметри от страничната греда на съперника.

37′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!! 3:1!!ДИМОВ!! Изненадващите обрати в срещата продължиха и с щастлив миг за клетите до този момент гости. Миро Будинов отигра майсторски една центрирана топка, сваляйки с гърди към своя капитан Димов. Халфът демонстрира висока класа с шут без никаква подготовка, който попадна в долния десен ъгъл на слисания Краси Костов.

35′

Дунав е в шок. Селекцията на Веселин Великов трудно минава собствената си половина. Секунди по-късно съдията не даде дузпа на Васил Шопов, който вдигна отчаяно ръце след съприкосновение с бранител на Пирин.

29′

ГООЛ ЗА ПИРИН!! МЛАДЕНОВ!!3:0!! Окрилени от перфектната си игра пиринци с лекота стигнаха до класическо естество в своята преднина. Капитанът Александър Башлиев се включи от от задни позиции и с акуратен пас намери непокрития за пореден път Дани Младенов. Бившият левскар пое топката и само чрез едно докосване елиминира съпротивата на Петков. Последва изстрел в долния ъгъл, който отново постави Луков на колене.

23′

БУДИНОВ! "Драконите" все пак демонстрираха признаци на живот. В 23-ата минута Дунав погледна по-сериозно към вражеската врата и това даде резултат. Мирослав Будинов изскочи зад отбраната и директно пробва да прониже Костов. Младежкият национал обаче демонстрира високата си класа и отрази с тяло.

20′

АВТОГОЛ НА ДУНАВ РУСЕ!! АТАНАСОВ -0:2! Русенци така и не си взеха поука от случващото се на терена и логично бяха наказани с втори гол в 20-ата минута. Нападателят на Пирин - Станислав Костов демонстрира, че в момента се радва на отлична форма, повтаряйки знаменития си пробив от мача с Локо (ГО). Този път негова жертва стана отбраната на Пирин, която се оказа безпомощна при неговия индивидуален рейд. Последвалият му удар се опита да бъде спрян от Атанас Атанасов, който за негова зла участ изчисти топката в собствената си врата.

14′

НОВ ШАНС ЗА ПИРИН! Силно афектирани от полученото попадение, "драконите" бяха на крачка от това да изостават вече с две попадения. Още в следващата атака нов силен пробив на Тони Тасев завърши с нещо средно между удар и подаване, което обаче този път не бе засечено от плонжирал играч на пиринци.

13′

ГОООЛ ЗА ПИРИН!!1:0!! МЛАДЕНОВ!! Търпението на "орлетата" даде своя резултат и във фаталната 13-ата минута топката посети мрежата на техния съперник. Тони Тасев поде бърза атака, която продължи към навлизащия в наказателното поле Стани Костов. Нападателят пусна остър пас, успоредно на голлинията, който изненадващо за всички мина между бранителя Марио Петков и стража Луков. Така тя попадна в крака на непокрития Дани Младенов, който на празна врата реализира шестия си гол от началото на кампанията.

7′

Ндуйе Муйеци ангажира вниманието на двама бранители, но последвалото му центриране така и не намери включващия се от втора позиция Станислав Костов.

3′

КОСТОВ! Само 180 секунди след началото на срещата, тимът на Пирин бе много близо до откриването на резултата. Дани Младенов центрира от фаул, Мирослав Будинов така изчисти топката, че я върна самоубийствено към малкото наказателно поле на Дунав. От това се възползва Станислав Костов, който моментално отправи изстрел от малък ъгъл, но точно в тялото на стража Мартин Луков.

2′

Благоевградчани успяха да се справят с обилната снежна покривка на стадион "Христо Ботев". С помощта и на своите фенове, които помогнаха с чистенето, условията за игра в битката срещу Дунав са на високо ниво.

2′

Двубоят започна с минута мълчание в памет на трагично загиналите футболисти на Шапекоензе.

1′